واکنش بسیج دانشجویی به موضع‌گیری معاون دانشگاه تهران درباره احضار دانشجویان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   28 خرداد 1391-17 June 2012بازدید 1744واکنش بسیج دانشجویی به موضع‌گیری معاون دانشگاه تهران درباره احضار دانشجویان

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به احضار جمعی از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به کمیته انضباطی این دانشگاه گفت: امروز معاون دانشگاه تهران مدعی شد که بعضی از دانشجویان احضاری عضو بسیج دانشجویی نیستند در حالی که از 13 دانشجوی احضاری 12 دانشجو عضو بسیج دانشگاه تهران هستند.

محمد مهدی صفار هرندی در گفتگو با خبرنگار مهر، از احضار اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به کمیته انضباطی این دانشگاه خبر داد و گفت: اکثر اعضای بسیج دانشجویی در رده های مسئولان، معاونان و فعالان دفاتر از سوی کمیته انضباطی احضار شدند و علت این احضار هم تجمع بسیج دانشجویی در دوم خرداد ماه سال جاری بود.

وی گفت: به علت هتک حرمت به امام هادی(ع) و موضع گیری یکی از نشریات دانشکده علوم اجتماعی به این هتک حرمت، اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه تهران دوم خرداد تجمع اعتراض آمیزی را برگزار کردند و در آن تجمع اعتراض و انزجار خود را نسبت به این هتک حرمت اعلام کردند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در ادامه به موضع گیری معاون فرهنگی دانشگاه تهران در قبال احضار اعضای بسیج دانشجویی اشاره کرد و گفت: سیف امروز با یکی از خبرگزاری ها مصاحبه کرد و در آن مصاحبه مدعی شد که بعضی از دانشجویانی که به کمیته انضباطی احضار شدند از اعضای بسیج دانشجویی نیستند، در حالی که از 13 دانشجویی که به کمیته انضباطی احضار شدند 12 نفر عضو رسمی بسیج دانشجویی هستند.

صفارهرندی با بیان اینکه مسئولان دانشگاه بر غیر قانونی بودن آن تجمع تاکید می کنند، گفت: بنا داریم در این هفته در نشست خبری مواضع خود را در قبال این موضوع و اقدام کمیته انضباطی اعلام کنیم.

به گزارش مهر، در حاشیه مراسم "آنهایی که از قطار پیاده شدند"که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در دوم خرداد ماه سال جاری برگزار شده بود، اعضای بسیج دانشجویی این دانشگاه در اعتراض به هتک حرمت به امام هادی(ع) از دانشکده حقوق و علوم سیاسی تا مسجد دانشگاه تهران تجمع کردند.

این تجمع با اعتراض حراست دانشگاه تهران روبه رو شد و تعدادی از دانشجویان این دانشگاه به کمیته انظباطی احضار شدند که پس از اعلام این موضوع عبدالرضا سیف معاون فرهنگی دانشگاه تهران در مورد احضار چند نفر از دانشجویان بسیجی به کمیته انضباطی اظهار داشت: به دلیل شکایت حراست دانشگاه مبنی بر برگزاری تجمع بدون مجوز و بر هم زدن نظم دانشگاه، تعدادی از دانشجویان از جمله اعضای بسیج دانشجویی به کمیته انضباطی احضار شدند.


واکنش بسیج دانشجویی موضع‌گیری معاون دانشگاه تهران احضار دانشجویان

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها