ماجرای واحد آکسفورد دانشگاه آزاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   16 تیر 1391-06 July 2012بازدید 1989ماجرای واحد آکسفورد دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد درباره واحد آکسفورد این دانشگاه گقت: چیزی به نام واحد آکسفورد وجود دارد و طی این سالها نزدیک به 6 میلیون پوند به حساب دانشگاه واریز شده است و باید بررسی کنیم این پول‌ کجا هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد دانشجو در حاشیه بازدید از حوزه‌ کنکور سراسری دانشگاه آزاد در واحد علوم و تحقیقات در جمع خبرنگاران افزود: ما به اندازه کافی صندلی داریم اما این به معنی قبول شدن همه داوطلبان نیست، چرا که در برخی رشته‌ها مثل حقوق، مکانیک، عمران و معماری که متقاضی زیاد است امکان قبول نشدن وجود دارد.

وی همچنین با بیان کاهش 13 درصدی داوطلبین شرکت‌کننده در آزمون دانشگاه آزاد گفت: تغییر دیگری که نسب به سال قبل داشتیم انتخاب هفتم دانشجوهاست که به جای اینکه دانشگاه آن را برای دانشجویان انتخاب کند خود دانشجویان انتخاب می‌کنند ضمن اینکه ما هیچ رشته‌ای را حذف نخواهیم کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مورد واحد آکسفورد این دانشگاه تاکید کرد: چیزی به نام واحد آکسفورد وجود دارد؛ اما برای گرفتن مجوز باید به مجموعه‌ای از استانداردها برسد.

وی در مورد پول‌های واریز شده به نام واحد آکسفورد اظهار داشت: تمامی واریزها به حساب دانشگاه بوده و اصلا سیستم حسابرسی قوی دانشگاه آزاد اجازه نمی‌دهد که پول به حساب شخصی واریز شود.

دانشجو افزود: واحد آکسفورد از سال 82 تأسیس شده و طی این سالها نزدیک به 6 میلیون پوند برای این واحد هزینه شده و پول‌ها هم تماما به حساب دانشگاه واریز شده است، تنها مسئله این است که باید بررسی شود تا متوجه شویم پول‌ها کجا هزینه شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مورد وقایع رخ داده در جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: من هم عضو حقیقی و هم عضو حقوقی هیئت امنای دانشگاه آزاد هستم. عضو حقوقی به عنوان رئیس دانشگاه و عضو حقیقی به عنوان نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ لذا دو کرسی را اشغال کرده‌ام. به همین علت شورای عالی انقلاب فرهنگی به فکر جایگزین کردن شخصیت حقیقی من در هیئت امنای دانشگاه آزاد است.

وی با اشاره به تجمیع کنکور کارشناسی ناپیوسته گفت: بیش از سه ماه در مرکز آزمون و امتحانات کار کارشناسی دقیق برای این منظور صورت گرفته است.

دانشجو با بیان اینکه برای 85 درصد داوطلبین ظرفیت داریم، گفت: اولویت ما افزایش کیفیت است اما سعی می‌کنیم سالانه 8 تا 10 درصد افزایش ظرفیت را داشته باشیم و در بعضی رشته‌ها مثل حقوق، معماری، مکانیک به دلیل زیاد بودن متقاضی با شانس قبولی سه به یک مواجه هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: بر اساس مصوبه مجلس تا انتهای سال 93 در پی حذف کنکور خواهیم بود و در حال حاضر در رشته‌های کارشناسی ناپیوسته کمی جلوتر هستیم.

وی همچنین در مورد شهریه‌های دانشگاه آزاد گفت: امیدواریم تا انتهای سال دوم و ابتدای سال سوم کاری در همه رشته‌ها 20 درصد کاهش شهریه را داشته باشیم. البته هم اکنون در کاردانی و کارشناسی ناپیوسته باتوجه به معدل 20 درصد کاهش شهریه را شاهد هستیم.

دانشجو در پاسخ به انتقاد برخی خانواده‌های داوطلبان مبنی بر بالا بودن شهریه دانشگاه آزاد گفت: به دنبال جایگزینی منابع مالی جدیدی هستیم که بتوانیم شهریه‌ها را کاهش دهیم.


ماجرای واحد آکسفورد دانشگاه آزاد

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها