نامه بسیج دانشجویی 8 دانشگاه به مرسی رئيس جمهور مصر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   10 شهریور 1391-31 August 2012بازدید 1309

نامه بسیج دانشجویی 8 دانشگاه به مرسی رئيس جمهور مصر

بسیج دانشجویی 8 دانشگاه بزرگ تهران در نامه اي خطاب به رئيس جمهور مصر در خصوص برخي مسائل پيش آمده در منطقه مواردي را يادآوري كردند.

به گزارش «خبرگزاري دانشجو»، بسیج دانشجویی دانشگاه های شریف، امیرکبیر، تهران، علم و صنعت، خواجه نصیر، علامه طباطبایی، امام صادق(ع) و شهیدبهشتی نامه اي خطاب به محمد مرسي، رئیس جمهور کشور مصر نوشتند كه متن كامل آن به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ

سوره مبارکه فتح/ آیه شریفه 29

ریاست محترم جمهوری عربی مصر، برادر محمد مرسی العیاط

با اهدای سلام و خوش آمد

باعث افتخار ما دانشجویان ایرانی است که حامل پیام صلح ملت انقلابیمان به برادران مبارز مصری خود باشیم.  بی شک جوشش احساسات اسلامی مردم مجاهد مصر و انقلاب شکوهمندی که در ادامه آن رخ داد نقطه عطفی در معادلات منطقه و جهان اسلام و آغاز فصلی تازه از مبارزات جبهه یکپارچه اسلام علیه فراعنه و مزدوران آنان است. آزادی مصرِ انقلابی از چنگال طواغیت نامبارک و مستبد که ملت عزیز مصر را تحت سلطه اسرائیل جنایت کار می خواستند، از آرزوهای دیرین ملت و نظام انقلابی ایران بود. کما اینکه بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(قدس سره) در دوران آغاز حکومت سیاه دیکتاتور صهیونیست مصر، حسنیِ منحوس، مبارزان انقلابی مصری را به براندازی حکومت شیطانی او دعوت می فرمودند. ملت ایران نیز اخبار مبارزات غرورآفرین برادران مسلمانش در مصر را با جدیت دنبال می کرد و همواره پیروزی این ملت بزرگ را از درگاه الهی مسئلت داشت.

برادر عزیز، جناب آقای مرسی

در وضعیت کنونی انقلاب های منطقه، دولت های غربی که غرامت زده این حوادث هستند راه برون رفتی بهتر از ایجاد تفرقه و تشتت در صف واحد امت اسلامی نخواهند یافت. به همین دلیل بر تمامی دوستداران حرکت بیداری اسلامی لازم است اتحاد جبهه واحد ضد استکباری اسلامی را در این موقعیت حساس حفظ کنند. لذا برتری حضرت عالی بعنوان نماینده جبهه « اخوان المسلمون » در انتخابات ریاست جمهوری، آرامش بخش قلوب نگران دلسوزان امت اسلامی در بین ملت ما گردید زیرا سابقه درخشان  «اخوان المسلمون» در مبارزه با صهیونیسم بعنوان یک اصل و نیز در اتخاذ مواضع برادرانه و وحدت گرایانه در عرصه جهان اسلام در راستای تعلیمات بزرگانی چون امام حسن البناء، امیدبخش دستیابی به یک دولت با بصیرت انقلابی است.

برادر انقلابی، جناب آقای دکتر مرسی

سوانح دلخراش سوریه و درگیری بین برادران ما در اخوان المسلمین سوریه و دولت این کشور، دل ملت ایران را به درد آورد. از نظر ما دانشجویان انقلابی ایران اسلامی جنگ داخلی سوریه، درگیری دو گروه از نیروهای داخلی جبهه ضداستکباری مسلمانان است و تنها برنده ی این جنگ خانمان سوز دشمنان مشترک امت اسلامی، یعنی اسراییل، آمریکا و نظلم سلطه است.

نظام اسلامی ما با درک شرایط حاکم بر سوریه و با اذعان به وجود محدودیت هایی علیه ملت سوریه راهکار اصلاح این امر را در حمایت از اصلاحات در سوریه با حفظ مقاومت علیه دشمنان اسلام تشخیص داده است.

برادر گرامی، جناب آقای مرسی

همسویی سیاست های دولت حضرت عالی و برخی از برادران ما در دیگر کشورها در مسئله سوریه با آنچه که از تریبون های دولت های مستکبر شنیده می شود باعث بهت زده شدن ما شد و نگرانی های ملت ما مبنی بر ایجاد درگیری در بین نیروهای جبهه ی واحد اسلامی رنگ واقعیت گرفت.

در شریط کنونی که جبهه معارضین سوریه توسط گروههای تکفیری نظیر القاعده قبضه شده است انتظار می رود تا دولت برآمده از انقلاب حضرت عالی نسبت به مواضع خود در مورد اقدامات تروریستی این گروهها در این کشور تجدید نظر کند.

برادر محترم جناب آقای مرسی

کشور انقلابی ایران با تاکید بر مواضع اصولی خود مبنی بر ایجاد اتحاد در امت اسلامی و نفی سلطه ی دولت های مستکبر و با تاکید بر مقابله علیه اسراییل متجاوز، دست دوستی خود را به سمت تمام ملت های آزادی خواه و مبارز مسلمان دراز کرده است.

از خداوند بزرگ می خواهیم به امت رسول اعظم(صلی الله علیه و آله و صحبه الاطهار) توفیق دهد تا با حفظ وحدت و انسجام خود با اقتداری درخور عظمت اسلام در مقابل سپاه جهانی شیطان مبارزه کنند.

اِنَّ اللهَ یُحِبُّ الّذینَ یُقاتلُونَ فِی سبیلِ اللهِ صفاً کأنَّهم بنیانٌ مرصوص

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

با تشکر

دانشجویان دانشگاه های تهرانبسیج دانشجویی دانشگاه مرسی رئيس جمهور مصر

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها