اعلام حمایت دانشجویان از برخورد وزارت علوم با اساتید سکولار

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   17 شهریور 1391-07 September 2012بازدید 1298
اعلام حمایت دانشجویان از برخورد وزارت علوم با اساتید سکولار

بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی(ره) طی بیانیه‌ای از برخورد وزارت علوم با اساتید سکولار اعلام حمایت کرد.
,

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی با صدور بیانیه‌ای از سخنان اخیر کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری حمایت کرد.

در ابتدای این بیانیه آمده است: دلبستگان به گفتمان انقلاب اسلامی همواره دو آرمان دیرین در مورد دانشگاه داشته‌اند؛ نخست حضور عناصر ارزشی در دانشگاه و خاصه در جایگاه استادی و در ثانی رها شدن این نهاد مقدس از سیطره اساتید سکولار.  بدیهی‌ست که حضور اساتید غیر انقلابی و سکولار در دانشگاه ها در تربیت دانشجویان تاثیری شگرف برجای خواهد گذاشت و از الزامات فعالیت وزارت علوم در دولت مکتبی مقابله با حضور اساتید سکولار در دانشگاه‌ها است. چه آنکه حضور این افراد، می‌تواند دانشگاه‌های ما را تبدیل به دانشگاهی استعماری کند، همان مسئله‌ای که بنیانگذار کبیر انقلاب ما را از آن بر حذر می‌داشتند: «ما از دانشگاه استعماری می‌ترسیم. ما از دانشگاهی می‌ترسیم که جوان‌های ما را آنطور تربیت کنند که خدمت غرب بکنند.»(26/11/61)

این بیانیه می‌افزاید: پس از روی کار آمدن دولت مکتبی در سال 84 شاهد فعالیت‌های نویدبخشی در راستای جذب اساتید ارزشی و همچنین برخورد با اساتید سکولار بودیم، اساتیدی که دانشگاه را محلی برای نشر افکار سکولار و بیگانه با گفتمان اسلام ناب می‌دانستند. روند این حرکت نوید بخش در دولت دهم سرعت بیشتری به خود گرفت که جای تقدیر دارد. اما آنچه ما را به صدور این بیانیه واداشت، سخنان دکتر کامران دانشجو در نشست سالانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل(13/6/91) پیرامون برخورد با اساتید سکولار و پیامدهای آن است. او در این نشست می‌گوید: «ما استاد سکولار نمی‌خواهیم؛ چرا که دانشگاه تنها محل کسب علم نیست بلکه محلی است که باید ارزش‌های انقلاب به طور نهادینه در آن به نسل آینده منتقل شود.»، «در دانشگاه آموزش علم و تربیت توامان است و اساتید سکولار هر چند عالم، به فضای تربیتی دانشجویان لطمه جدی خواهند زد.» همچنین دانشجو در جای دیگر می‌گوید: «به میزان مورد نیاز، افراد دلسوز در کشور داریم که بخواهیم افراد غیرهمسو با نظام را از بدنه خارج کنیم و از این اقدام خود شرمنده نخواهیم بود.»

در ادامه بیانیه یاد شده تصریح شده است: سخنانی که اگر نخواهیم جنبش دانشجویی را تنها به انتقاد محدود کنیم، الحق جای تقدیر دارد. البته این سخنان انقلابی وزیر به مذاق برخی نیز خوش نیامد، یکی از روزنامه‌ها که تلاش او برای بازنمایی سیاه از مسائل کشور بر همه هویدا گشته است، با انتخاب تیتر گزنده «کامران دانشجو بار دیگر از اخراج اساتید دفاع کرد» می‌نویسد: بازنشستگی و اخراج اساتید دانشگاه‌ها در کنار تفکیک جنسیتی کلاس‌ها و مکان‌های دانشگاهی روندی بود که در چند سال گذشته انتقادات زیادی را متوجه وزارت علوم کرد! گویی عملکرد همفکرانشان در دولت اصلاحات از خاطرشان رفته است، حافظه تاریخی ما دانشجویان آن قدر قوی هست که یادمان نرود حوادث فتنه گون 18 تیر سال 78 و نقش وزارت علوم را که چون هیزمی برای آتش فتنه بود.

در پایان بیانیه بسیجی دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی(ره) ضمن حمایت قاطعانه از عملکرد وزیر علوم در برخورد با اساتید سکولار و غیر انقلابی، آمده است: از وزیر علوم می‌خواهیم دانشجویان را در تمامی اقدامات برای نیل به آرمان دانشگاه اسلامی حامی و پشتیبان خود بداند.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی(ره)


حمایت دانشجویان وزارت علوم اساتید سکولار

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها