ورود مهاجر فاقد تحصیلات دانشگاهی به امارات ممنوع شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   06 مهر 1391-27 September 2012بازدید 1502
ورود مهاجر فاقد تحصیلات دانشگاهی به امارات ممنوع شد

برای مقابله با مهاجرت غیر قانونی کارگران غیر متخصص، صدور ویزای گردشگری امارات برای تمامی کشاورزان، کارگران ساختمان، لوله کش‌ها، کارگران برق، رانندگان، خدمتکاران ونظافتچی‌ها و صاحبان مشاغلی از این دست ممنوع شد.
خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین الملل ـ برای مقابله با افزایش جمعیت غیر بومی وجلوگیری از مهاجرت غیرقانونی افراد فاقد تخصص، از این پس صدور ویزای امارات برای شهروندان کشورهای پرجمعیت صادرکننده نیروی کار غیر متخصص آسیایی، به ویژه هند، پاکستان بنگلادش و سریلانکا، منوط به ارائه مدرک معتبرتحصیلات دانشگاهی است.

به گزارش تلگراف مقامات دولت امارات به منظور مبارزه با مهاجرت غیرقانونی مردمان کم سواد و عمدتا فقیری که به عنوان گردشگر به کشورهای دیگر سفر می‌کنند و سپس از بازگشت به کشورخود سرباز می‌زنند، از این پس صدور ویزای توریستی این کشور را تنها منوط به ارائه مدرک معتبر دانشگاهی متقاضیان کرده است.

طبق همین گزارش با اعمال سیاست منع صدور ویزا برای گردشگران فاقد مدارک دانشگاهی، گردشگران کم‌سواد وعمدتا فقیرکشورهای آسیایی به ویژه بنگلادش و پاکستان که عمدتا با اخذ ویزای توریستی دست به مهاجرت غیر‌قانونی در کشورهای دیگر می‌زنند،از این پس قادربه مهاجرت غیرقانونی به کشور امارات نخواهند بود.
سخت‌گیری  در صدور ویزا برای کاهش خطر درگیر شدن افراد به سازمان‌های بزهکاری و نیز کاهش مخاطرات ناشی از جرایم سازمان یافته، اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد و از ترافیک ورود و خروج این قبیل افراد به امارات، می‌کاهد.

طبق همین گزارش به نقل از یک مقام ارشد اداره مهاجرت امارات، از این پس صدورویزای گردشگری امارات برای تمامی کشاورزان، کارگران لوله کشی، برق، رانندگان و خدمتکاران ونظافتچی‌ها وافراد کم سواد فعال در مشاغلی از این دست ممنوع است.

به گفته همین مقام رسمی ، مدیران اداره فدرال اقامت مصمم شده‌اند با  سخت‌گیری درصدور ویزا برای گردشگران و همچنین سخت‌گیری در صدور ویزای ویژه شرکت در همایش‌ها و دیگر فعالیت‌های کوتاه مدت برای متقاضیان کشورهای آسیایی، از ورود کارگران بی‌سواد و فاقد تحصیلات یا به اصطلاح"کارگران آبی پوش" از کشورهای پرجمعیت صادر‌کننده نیروی کارغیر متخصص جلوگیری شود. اعمال این مقررات شامل تمامی متقاضیان کم سواد کشورهای آسیایی ، به ویژه پاکستان، هند، سریلانکا وفیلیپین است.

وی می‌گوید:«سخت‌گیری در صدور ویزا برای کاهش خطر درگیر شدن افراد به سازمان‌های بزهکاری و نیز کاهش مخاطرات ناشی از جرایم سازمان یافته، اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد و از ترافیک ورود و خروج این قبیل افراد به امارات، می‌کاهد. »

این درحالی است که هم اکنون میلیون ها کارگر خارجی در کشورامارات کار وزندگی می کنند که بیشتر آن ها از کشورهای جنوب آسیا که به عنوان صادر کننده نیروی کار غیر متخصص شهرت دارند، به امارات مهاجرت کرده اند. این مهاجرت های عمدتا غیر قانونی سبب افزایش جمعیت افراد غیربومی امارات شده که نگرانی مقامات این کشور را برانگیخته است.

صنعت گردشکری امارات به ویژه در امارت نشین دبی طی سال های اخیر به شدت رو به توسعه گذاشته است و دبی به تنهایی در سال 2011 پذیرای 9.3 میلیون گردشگری بوده است که 10 درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش داشته است.مهاجر فاقد تحصیلات دانشگاهی امارات

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها