شناسایی و حمایت از نخبگان علمی و هنری

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   07 آبان 1391-28 October 2012بازدید 1348
شناسایی و حمایت از نخبگان علمی و هنری

معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه 10 هزار و 500 نخبه مشمول حمایت های بنیاد ملی نخبگان شدند، گفت: علاوه بر این تاکنون 30 نخبه هنری شناسایی شدند که همانند سایر نخبگان علمی مشمول حمایتهای بنیاد ملی خواهند شد.
دکتر سید حسن حسینی، در هم اندیشی نخبگان هنری، سیاستگذاری، برنامه ریزی، هدایت و ایجاد هماهنگی میان سازمانهای مربوط در حوزه نخبگان را از جمله ماموریت های بنیاد ملی ذکر کرد و افزود: بنیاد ملی نخبگان یک نهاد فرا ستادی است که برای هماهنگی میان دستگاههای مربوط به حوزه نخبگان اقداماتی را انجام داده است.

معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان، با اشاره به حمایتهای بنیاد ملی از نخبگان، اضافه کرد: حمایت های بنیاد ملی نخبگان شامل گروه هایی چون دارندگان رتبه های برتر آزمون سراسری، دارندگان مدالهای المپیادهای علمی، برترین های جشنواره های علمی، آفریدگان آثار بدیع هنری و برترین های مسابقات قرآنی می شوند.
حسینی معافیت از نظام وظیفه، اعطای کمک هزینه های تحصیلی و تسهیلات دوره دکتری را از جمله تسهیلات اعطایی بنیاد ذکر کرد و ادامه داد: مسیری که بنیاد ملی نخبگان برای حمایت از نخبگان برمی دارد مسیری مداوم و مستمر است.
وی با اشاره به میزان حمایت های بنیاد ملی نخبگان از نخبگان کشوری، خاطر نشان کرد: در این راستا تاکنون 10 هزار و 500 نخبگان مشمول حمایت های بنیاد ملی نخبگان شدند.
به گفته وی تاکنون 40 استاد برجسته، هزار و 720 نفر از برگزیدگان آزمون سراسری، 197 نفر از برگزیدگان آزمون جامع علوم پایه پزشکی، 273 نفر از دانش آموختگان برتر، 294 نفر از برترین های مسابقات قرآنی و 46 دانشجوی نمونه کشوری مشمول حمایت های بنیاد ملی نخبگان شدند.
گروههای نخبه که تاکنون از حمایتهای بنیاد ملی نخبگان برخوردار شدند

اساتید برجسته
برگزیدگان آزمون سراسری
برگزیدگان آزمون جامع علوم پایه پزشکی
دانش آموختگان برتر
برترین های مسابقات قرآنی
دانشجویان نمونه کشوری

وی شناسایی نخبگان و اساتید هنری را گام جدیدی در حوزه امور مربوط به نخبگان دانست و اظهار داشت: به دلیل اولویت های کشور در گام اول اقدام به شناسایی نخبگان علمی و با کمی تاخیر اقدام به شناسایی نخبگان هنری شد تا این افراد بتوانند از حمایتهای بنیاد ملی نخبگان برخوردار شوند.
حسینی نخبگان هنری را شامل دو دسته نخبگان پیشکسوت بالای 35 سال و نخبگان هنری جوان دانست و خاطر نشان کرد: به منظور شناسایی نخبگان هنری شورایی با حضور اساتید هنری تشکیل شد.
معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان از شناسایی 30 نخبه هنری خبر داد و گفت: این افراد مشمول حمایت های بنیاد خواهند شد.


شناسایی نخبگان حمایت از نخبگان نخبه علمی نخبه هنری

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها