معرفی نخبگان هنری به استثنای نخبگان سینمایی تا پایان سال

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   16 آبان 1391-06 November 2012بازدید 977
معرفی نخبگان هنری به استثنای نخبگان سینمایی تا پایان سال

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر ، معاون فرهنگی و امورنخبگان بنیادملی نخبگان از معرفی نخبگان هنری تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: در فاز اول 30 نفر از نخبگان هنری جوان و در فاز دوم 8 نفر از اساتید هنری معرفی خواهند شد.

دکتر سید حین حسینی با بیان اینکه نخبگان هنری در دو دسته تقسیم می شوند، افزود: یک دسته شامل رده اساتید و پیشکسوتان هنری هستند و دسته دیگر رده نخبگان هنری جوان تا 35 سال می شود.

معاون فرهنگی وامورنخبگان بنیادملی نخبگان با بیان اینکه طبق آیین نامه نخبگان هنری در حوزه های هشتگانه هنری شامل نمایشی، هنرهای تجمسی، هنرهای سینمایی، موسیقی، هنرهای سنتی، صنایع، معماری و شهرسازی و هنرهای چند رسانه ای می شوند، اظهار داشت: به منظور شناسایی نخبگان هنری شورای ارزشیابی هنری در بنیاد ملی نخبگان تشکیل شده است تا اقدام به شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای برتر هنر در 8 گروه هنری اقدام کنند که اقدامات برای این منظور آغاز شده است.
وی با تاکید بر اینکه تاکنون 30 نفر از نخبگان هنری شناسایی شده اند، خاطر نشان کرد: نخبگان هنری در دو فاز معرفی می شود که در فاز اول 30 استعداد برتر جوان انتخاب و معرفی می شوند که ممکن است تا 45 نفر افزایش یابد. در فاز دوم نیز 8 نفر از اساتید و پیشکسوتان معرفی خواهند شد.
حسینی با تاکید بر اینکه آیین نامه معرفی نخبگان هنری تصویب شده است، یادآورشد: با توجه به این آیین نامه، شورای ارزشیابی هنری بنیاد ملی نخبگان نسبت به شناسایی و انتخاب نخبگان هنری اقدام کرده اند.
وی با اشاره به زمان معرفی این دسته از استعدادهای برتر، اضافه کرد: ظرف چند هفته آینده گروه استعدادهای برتر هنری معرفی می شوند و اساتید و پیشکسوتان هنری نیز تا اواسط زمستان معرفی خواهند شد.
برگزیدگان سینمایی مستثنی شدند

معاون فرهنگی وامورنخبگان بنیادملی نخبگان با تاکید بر اینکه انتخاب نخبگان شامل نخبگان حوزه سینما نمی شود، توضیح داد: انتخاب نخبگان سینمایی به دلیل پیچیدگی هایی که دارد، بنیاد ملی نخبگان در این حوزه وارد نشده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر در سایر حوزه های هنری استعدادهای برتر شناسایی خواهد شد، ادامه داد: تاکنون سایر حوزه های هنری مورد توجه بوده است و به تدریج وارد حوزه سینما خواهیم شد.
نخبگان حوزوی در انتظار نهایی شدن آیین نامه

حسینی با اشاره به آخرین وضیعت آیین نامه نخبگان حوزوی، خاطر نشان کرد: آیین نامه نخبگان حوزوی توسط حوزه علمیه و گروه هایی که تشکیل شده است در حال تدوین است. از این رو این آیین نامه در مرحله تدوین قرار دارد.
معاون فرهنگی وامورنخبگان بنیادملی نخبگان با بیان اینکه تدوین این آیین نامه زمان بر است، افزود: از این رو بنیاد ملی نخبگان اقدام به معرفی استعدادهای برتر حوزه های هنری کرده است و با تکمیل و نهایی شدن آیین نامه نخبگان حوزوی در خصوص آن اقدام خواهد شد.معرفی نخبگان هنری نخبگان سینمایی

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها