افتتاح مرکز آموزش علمی کاربردی استیل آذین

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   24 آبان 1391-14 November 2012بازدید 4766
افتتاح مرکز آموزش علمی کاربردی استیل آذین

مرکز آموزش علمی کاربردی استیل آذین روز گذشته در استان تهران با پذیرش دانشجو در دوره های پودمانی آغاز به کار کرد.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، یحیی حبیب زاده - رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان تهران در مراسم افتتاحیه مرکز آموزش علمی کاربردی استیل آذین با بیان اینکه مشکل کشور اشتغال است، ادامه داد: اگر بتوانیم این موضوع را حل کنیم تقریباً تمام مشکلات کشور حل و توسعه اقتصادی، امنیتی و اجتماعی با برخورداری از دانشگاههای بزرگ ایجاد می شود ولی نتوانستیم این مشکل را حل کنیم چرا که دانشگاهها به مرزهای دانش و مقالات isi فکر می کنند ولی آیا همه مشکلات ما این مقالات هستند.

وی ادامه داد: بر این اساس لازم بود دانشگاههای درون صنعت ایجاد شوند و در نهایت دانشگاه علمی کاربردی زاییده این تفکر بود، هرچند در طی این مسیر با فراز و نشیب های مواجه شد.
حبیب زاده با بیان اینکه تلاشهای ایجاد این مجموعه موجب شد کشور به نظام آموزش مهارتی راه یابد، گفت: در حال حاضر نظام آموزش مهارتی برای توانمندسازی آموزش یافتگان مصوب شده و قرار است 70 درصد دانشگاههای کشور در این جهت باشند.
وی با ابراز امیدواری برای مرکز آموزش عالی استیل آذین ایرانیان برای رفع نیازها در دوره های کاردانی، کارشناسی و مهندسی فناوری ارشد، تاکید کرد که سال آینده ظرفیت پذیرش دانشجو در این مرکز دو برابر خواهد شد.
در این مراسم چمن زاده مدیرعامل شرکت استیل آذین با اشاره به افتتاح مرکز آموزش علمی کاربردی استیل آذین، اظهار داشت: در فاز اول این مرکز فضای دو هزار متر مربعی در نظر گرفته شده که 700 متر مربع این فضا اداری و مابقی آموزشی است.
مدیرعامل شرکت استیل آذین با بیان اینکه در فاز اول 300 دانشجو پذیرش می شود، ادامه داد: برای فاز اول این مرکز رشته های فنی پودمانی برق صنعتی، نقشه کشی صنعتی، مکانیک و ماشین آلات صنعتی در نظر گرفته شده است.
به گفته چمن زاده تا سه سال آینده بیش از یک هزار دانشجو جذب این واحد خواهند شد و توسعه رشته های کاردانی فنی، ترمی از جمله برنامه های مرکز آموزش علمی کاربردی استیل آذین است.افتتاح مرکز آموزش علمی کاربردی استیل آذین افتتاح مرکز آموزش علمی کاربردی استیل آذین

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها