ترس دانشجویان از لقب "دلقک پر صدا" در کلاس درس !

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   26 آبان 1391-16 November 2012بازدید 1802ترس دانشجویان از لقب "دلقک پر صدا" در کلاس درس !


چیزی که اغلب دانشجویان از آن بی‌خبرند این است که ایجاد صدا یک ضرورت در زندگی است. امروزه تاکید بر این است که دانش‌آموزان و دانشجویان پیش از استفاده از فن‌آوری، بیشتر بر روی مهارت‌های ارتباطی و محاوره‌ای تسلط پیدا کنند.

به گزارش ایسنا، این در حالیست که استفاده از تکنولوژی‌هایی مانند ارسال پیامک و ایمیل نیازمند سکوتند و بخصوص زمانیکه دانشجویان با هم سن و سالان خود در تماسند، اهمیت این قواعد گرامری رنگ می‌بازد.

به گزارش پایگاه اینترنتی "هافینگتون پست"، استادان با هدف بالا بردن تمرکز دانشجویان در هنگام تدریس و معطوف کردن مکالمات آنها به کلاس درس، در ابتدای کلاس از دانشجویان می‌خواهند که تلفن‌های همراه خود را کنار بگذارند.

دانشجویان باید بدانند که کلاس درس مکانی است که پرسیدن سوال در آن امری بسیار موجه و پسندیده است. همینطور شرکت کردن در بحث‌ها و پاسخ به سوالاتی که از آنها پرسیده می‌شود نیز امری ضروری است. ضرورت این امر به این خاطر است که نمرات درسی دقیقا وابسته به میزان مشارکت دانشجو در فعالیت‌های کلاسی است.

یکی دیگر از اهمیت‌های این مسئله آن است که افرادی که بیشترین سوالات جذاب را می‌پرسند همیشه در همه جا پیشرو هستند. آنها می‌دانند اگر سوالات مناسبی بپرسند می‌توانند به راحتی بحث را به دست بگیرند. این مسئله به آنها کمک می‌کند همیشه در چشم باشند. همینطور آنها به دلیل اینکه توجه و دقت خوبی در کلاس دارند و همینطور در منزل تکالیف خود را انجام می‌دهند، می‌توانند به سوالات اساسی پاسخ دهند.

دانشجویانی که در دانشگاه‌ها سوال می‌پرسند، تقاضای کمک می‌کنند و یا در درس خود از استادان و رییس دانشکده کمک می‌گیرند، افرادی هستند که در ذکاوت، کنجکاوی و سایر تمایلات، اعتماد دیگران را جلب می‌کنند.

آنچه که شما دوست ندارید باشید یکی از این دو حالت است. یا اینکه "مرد نامرئی نباشید" و یا اینکه "دلقک پر صدا" خطاب شوید. آنچه از شما توقع می‌رود این است: یک دانشجوی متفکر، کنجکاو و مسوولیت‌پذیر باشید.

در پایان شما می‌توانید خود را در مسیری ببینید که هرگز نمی‌توانستید این مسیر را در عالم "سکوت" متصور شوید.


ترس دانشجویان دلقک پر صد کلاس درس

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها