حمله هکرها به بیش از 53 دانشگاه‌ امریکایی و اروپایی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   01 آذر 1391-21 November 2012بازدید 1044
حمله هکرها به بیش از 53 دانشگاه‌ امریکایی و اروپایی


هکرها به سرورهای بیش از 53 دانشگاه در سراسر دنیا شامل دانشگاه‌های هاروارد،‌ پنسیلوانیا و استنفورد حمله کردند.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور به نقل از ایسنا، یک گروه هکری موسوم به "گروه گاست شل" (Ghost Shell) مسئولیت این حمله ایننترنتی را برعهده گرفته است و هدف خود از این اقدام را اعتراض نسبت به افزایش شهریه‌ها و لزوم توجه بیشتر به آموزش عنوان کردند.

پایگاه خبری یونیورسیتی دیلی نیوز به نقل از سرکرده این گروه عنوان کرد: ما سعی کردیم اطلاعات افشا شده کمتری را نگه داریم. لذا تنها حدود 120 هزار حساب کاربری و اطلاعات را در دست داریم. در حالی که بیش از صدها هزار فقره از این اطلاعات را روی سرورها رها کرده‌ایم.

گفتنی است بیش از 120 هزار آدرس ایمیل، کلمه عبور و تلفن‌های تماس دانشجویان، استادان و اعضای دانشگاه‌ها پس از هک شدن توسط این گروه بر روی وب سایت "پیست بین" قرار گرفتند.

در برخی از این حملات، هکرها ضمن نفوذ به چندین سرور دانشگاه‌ها، به اطلاعات محرمانه دسترسی پیدا کردند. ضمن اینکه هفت سرور دانشگاه میشیگان نیز هک شدند.

همچنین به گزارش نیویورک تایمز، جزئیات محرمانه در خصوص نحوه پرداخت حقوق کارمندان دانشگاه‌ها به صورت آنلاین بر روی اینترنت منتشر شده است. در این حملات کلیه سرورهای دانشگاه‌هایی نظیر نیویورک، راتجرز، دوک، کورنل، پرینستون، بوستون، جانز هاپکینز، دانشگاه توکیو و ... هک شده‌اند.

موسسه ایدنتیتی فایندر که مقر آن در شهر نیویورک قرار دارد و مسوولیت آن مقابله با سرقت هویت است، در وبلاگ این موسسه عنوان کرد پس از بررسی در داده‌ها و اطلاعات هک شده دریافتند این هکرها حداقل 36 هزار و 623 آدرس ایمیل منحصر به فرد را هک کرده و به یک حساب بانکی نیز دسترسی پیدا کرده‌اند.

آرون تیتوس، مسوول بخش امنیتی موسسه "ایدنتیتی فایندر" می‌گوید: با وجود اعلام هکرها مبنی بر انتشار اطلاعات 120 هزار حساب کاربری، این موسسه تنها تهدید و نفوذ به حدود 40 هزار حساب کاربری را تایید می‌کند. با این حال همین تعداد نیز رقم قابل توجهی می‌باشد و احتمال اینکه هکرها به اطلاعات و حساب‌های کاربری بیشتری دسترسی پیدا کنند بسیار زیاد است.حمله هکرها دانشگاه‌ امریکایی دانشگاه‌ اروپایی

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها