پرداخت هزینه های زیاد برای بدست آوردن استقلال ایران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   16 آذر 1391-06 December 2012بازدید 1227
پرداخت هزینه های زیاد برای بدست آوردن استقلال ایران

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی وزیر علوم با بیان اینکه کشور ایران هزینه‌های زیادی را برای بدست آوردن استقلال پرداخته است، گفت: دشمنان به دنبال دانشجویی بودند که پیشرفت را در تجدد غرب ببیند.
ایران هزینه‌های زیادی برای بدست آوردن استقلال پرداخته است

غلامرضا خواجه‌سروی معاون فرهنگی،‌اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع دانشجویان، اساتید و مسئولان وزارت علوم که برای ادای احترام به مقام شامخ شهدای 16 آذر بر سر مزار این شهیدان جمع شده بودند، گفت: در ابتدا به نیابت از خانواده بزرگ دانشگاهیان یاد و خاطره و رشادت‌های 3 شهید روز 16 آذر سال 32 را گرامی می‌داریم.

وی افزود: یاد و خاطره شهیدان 16 آذر که به دست عوامل رژیم پهلوی در دانشگاه تهران به شهادت رسیدند همواره در ذهن همه دانشگاهیان بویژه 4 میلیون و 400 هزار دانشجویی که امروز در جمهوری اسلامی تحصیل می‌کنند، باقی خواهد ماند.

خواجه سروی با تأکید بر اینکه به نیابت از همه دانشجویان با شهدای 16 آذر تجدید عهد و پیمان می‌کنیم، اظهار داشت: با شهیدان عهد می‌بندیم که راه آنها را ادامه دهیم تا آنچه که مدنظر شهدا بود تحقق یابد.

معاون فرهنگی وزیر علوم ادامه داد:‌ شهدای کاروان جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی پیشقراولانی مانند شهید چمران و شهید نجات‌الهی دارد و امروز شهیدانی همچون طهرانی مقدم، شهریاری، رضایی‌نژاد، علیمحمدی و ... خون خود را برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی تقدیم کردند که یاد و خاطره آنها را گرامی می‌داریم.

خواجه سروی با اشاره به اینکه حضرت امام(ره) 3 دولت آمریکا، انگلیس و شوروی را خبیث می‌نامیدند، تصریح کرد: حضرت امام همواره این 3 دولت را با عنوان خبیث نام می‌بردند و می‌فرمودند که آمریکا از انگلیس بدتر و انگلیس از آمریکا بدتر است.

وی افزود: حضرت امام فرمودند که آمریکا و متحدانش خواستار نفی استقلال در ایران هستند و دانشجویان این پیام امام را قبل از انقلاب و بعد از انقلاب به خوبی درک کردند.

خواجه سروی ادامه داد: دانشجویان تلاش کردند که فرمان امام را برای استقلال کشور محقق و عملی کنند و این خون‌های ریخته شده به پای استقلال و عزت ایران بود.

معاون فرهنگی وزیر علوم با بیان اینکه جنبش دانشجویی مسلمان در ایران از خط امام(ره) پیروی کردند، اظهار داشت: جنبش دانشجویی مسلمان تلاش کردند از دانشگاه به عنوان عقل کارآمد استفاده کنند.

وی افزود: جنبش دانشجویی همواره برای حاکمیت استقلال در جنبه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و فنی تلاش کرده است و امروز می‌توانید نتیجه گوشه‌ای از تلاش‌های خود را مشاهده کنید.

خواجه سروی با بیان اینکه کشور ایران هزینه‌های زیادی را برای بدست آوردن استقلال پرداخته است، افزود: دشمنان به دنبال دانشگاه وابسته بودند و دانشجویانی را می‌خواستند که پیشرفت را در تجدد غرب ببیند و به دنبال استاد وابسته به شرق و غرب بودند و می‌خواستند همه را وابسته کند.

معاون فرهنگی وزیر علوم با تأکید بر اینکه خواست مردم، امام (ره) انقلاب اسلامی این بود که کشور باید استقلال داشته باشد، اظهار داشت: آن چیزی که خون‌های شهیدان عزیز به ما داده، استقلال است و دانشگاه‌های ما الان دنبال آن هستند که علمی را تولید کنند که برای استقلال کشور مفید باشد.

خواجه سروی با بیان اینکه پیام انقلاب اسلامی نفی سلطه و وابستگی بود، اظهار داشت: امروز مشاهده می‌کنیم که بیداری اسلامی نیز از این پیام نشأت می‌گیرد.

معاون فرهنگی وزیر علوم با اشاره به طرح‌هایی همچون حجاب، عفاف، اعتکاف و پیشرفت‌هایی در زمینه‌های صنعت هسته‌ای، تولید علم و ... گفت: همه این پیشرفت‌ها ثمره‌ای است که حضرت امام از فرهنگ استقلال می‌خواستند.

خواجه سروی خاطرنشان کرد: با شهدای 16 آذر و شهدای انقلاب اسلامی بیعت می‌کنیم که این راه پرهزینه اما ثمربخش را ادامه دهیم تا این پرچم که امروز به دست نایب امام زمان امام خامنه‌ای است را به صاحب اصلی آن امام زمان (عج) برسانیم.


پرداخت هزینه های زیاد بدست آوردن استقلال استقلال ایران

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها