خودداری دانشگاه‌ها از ارائه مجوز تأسیس به تشکل‌های جدید در ایام منتهی به انتخابات

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   26 دی 1391-15 January 2013بازدید 835

خودداری دانشگاه‌ها از ارائه مجوز تأسیس به تشکل‌های جدید  در ایام منتهی به انتخاباترئیس مرکز حراست وزارت علوم گفت: از دانشگا‌ه‌ها درخواست داریم در ایام حساس منتهی به انتخابات از ارائه مجوز برای تأسیس تشکل‌های جدید و مشکوک خودداری کنند.


پرتال دانشگاهی به نقل از   گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حجازی مشاور وزیر علوم و رئیس مرکز حراست وزارت علوم در نشست مشترک معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و نمایندگان وزیر علوم در هیئت‌های نظارت و تشکل‌های اسلامی افزود: دانشگاه‌ها از ارائه مجوز به تشکل‌های دانشجویی جدید و مشکوک در ایام منتهی به زمان انتخابات بدون تعامل با مجموعه حراست خودداری کنند.

وی با اشاره به لزوم برخورد مهربانانه‌ با تشکل‌های دانشجویی، گفت: باید در رابطه با تشکل‌های دانشجویی همسو و غیرهمسو برآوردهای منظم و مستمر داشته باشیم.

رئیس مرکز حراست وزارت علوم تصریح کرد: هر چه نظارت در حوزه تشکل‌های دانشجویی ضعیف یا ناقص باشد عاملی در دانشگاه‌ها فراهم می‌شود برای امنیتی شدن فضا و حراست اجازه نمی‌دهند فضای دانشجویی امنیتی شود.

حجازی با بیان اینکه اگر نظارت‌ها خوب عمل شود از امنیتی شدن فضا در دانشگاه‌ها خودداری می‌شود، گفت: کمیته نظارت بر نشریات دانشجویی و تشکل‌های دانشجویی باید نظارت‌های مستمر داشته باشند.

رئیس مرکز حراست وزارت علوم با اشاره به اولویت‌های مربوط به انتخابات در دانشگاه‌ها، گفت: حضور حداکثری شور و نشاط دانشجویی جدا از لاابالی‌گری، برنامه‌های منظم و مستمر انتخاباتی، ایجاد فضای سالم انتخاباتی، تلاش برای شناسایی عناصر نفوذی در تشکل‌های دانشجویی و شناسایی عناصر معاند و مخالف از اولویت‌های انتخاباتی در دانشگاه‌هاست.* آغاز برنامه‌های انتخاباتی از بهمن

حجازی خاطرنشان کرد: برنامه‌های منظم و مستمر انتخاباتی از بهمن ماه در دانشگاه‌ها آغاز می‌شود.

رئیس مرکز حراست وزارت علوم خاطرنشان کرد: کرسی‌های آزاداندیشی محل تظارب آرا و اندیشه‌هاست که در چارچوب علمی و منطقی بحث‌ها صورت می‌گیرد. دانشگاه‌ها باید در راستای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی به رعایت آیین‌نامه‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشند و در حال حاضر ما هیچ دانشگاهی را ندیدیم که کرسی‌های آزاداندیشی را مانند آیین‌نامه‌های اجرایی برگزار کند.* دانشگاه‌ها در انتخابات به زمین احزاب تبدیل نشود

رئیس مرکز حراست وزارت علوم خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها نباید در مقطع انتخابات به زمین احزاب سیاسی تبدیل شوند. باید استقلال دانشگاه‌ها در حوزه انتخابات به صورت صد در صدی رعایت شود.

وی با بیان اینکه دشمنان دنبال هجمه و نفوذ در محیط‌های فرهنگی و دانشگاهی هستند، گفت: باید نگاه فرهنگی در دانشگاه‌ها، نگاه پیامبرگونه باشد زیرا اگر این نگاه دنبال شود فعالیت‌های تشکل‌ها رنگ و لعاب دیگری به خود می‌گیرد.

حجازی با بیان اینکه باید برنامه‌های دانشگاه‌ها از برنامه‌های سطحی به برنامه‌های عمقی تبدیل شود، خاطرنشان کرد: باید اهتمام به ظرفیت شورای فرهنگی در دانشگاه‌ها و توجه به کار کارشناسی و پژوهش‌مدارانه پیگیری شود.

رئیس مرکز حراست وزارت علوم با اشاره به ضرورت توجه به نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: باید به نهادهایی چون بسیج دانشجویی و تشکل‌های دانشجویی همسو در دانشگاه‌ها توجه شود.

حجازی با بیان اینکه کار فرهنگی الزاماً وابسته به نقدینگی و اعتبار نخواهند بود، افزود: فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها با رویکرد اقتصاد مقاومتی باید ساماندهی شوند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از آسیب‌هایی که در حال حاضر در دانشگاه‌ها مشاهده می‌شود عدم آشنایی دقیق به آیین‌نامه‌ها و فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی است که باید این آشنایی صورت گیرد تا عمل‌گرایی به آیین‌نامه‌ها ایجاد شود.
انتخابات خودداری دانشگاه ها مجوز تاسیس تشکل های جدید و مشکوک ایام منتهی به انتخابات

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها