دانشگاه جای میتینگ انتخاباتی نیست و کاندیداها حرف علمی ارائه دهند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   26 دی 1391-15 January 2013بازدید 766دانشگاه جای میتینگ انتخاباتی نیست و  کاندیداها حرف علمی ارائه دهند


وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه جای میتینگ انتخاباتی نیست و سکوی تبلیغاتی با سکویی که قرار است در آن علم و منطق حاکم شود، متفاوت است.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر کامران دانشجو امروز در نشست مشترک معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و نمایندگان وزیر در هیات نظارت بر تشکل های اسلامی گفت: اسلام آزادی را ارج می نهد ما هم آن را ارج می نهیم. آزادی برای انسان مسئولیت به همراه دارد. آزادی در دانشگاه ها باید در چارچوب مقررات باشد حتی اگر مقررات بد باشد و به آن نقد هم وارد باشد باید تغییر کند نه اینکه از آن سرپیچی شود.هر کسی در قبال موضوع انتخابات مسئولیت دارد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مهمترین مساله سال 92 را انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد و خطاب به معاونین فرهنگی دانشگاه ها گفت: باید در این زمینه برنامه داشته باشید و هر کسی در قبال موضوع انتخابات مسئولیت دارد.

وی ادامه داد: اگر دیدید کسی دارد هیجان کاذب ایجاد می کند مسئولیت ما شفاف سازی است.

دانشجو در بخش دیگری از سخنانش به دموکراسی اشاره کرد و گفت: یک عده دموکراسی را قبول دارند ولی مشروط بر اینکه فرد مورد نظر خود از این دموکراسی بیرون آید در غیر این صورت آن را قبول نمی کنند.


باید در دانشگاه حرف علمی زده شود

وی تصریح کرد: ما در قبال انتخابات مسئولیت داریم باید هر کسی در دانشگاه صحبت می کند حرف علمی ارایه کند. سکوی تبلیغاتی با سکویی که قرار است از آن منطق و علم حاکم شود متفاوت است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه شعار جایی دیگر دارد، تصریح کرد: دانشگاه جای میتینگ انتخاباتی نیست. باید برای دانشجویان حرف علمی ارایه شود. باید کسی که برای دانشجویان صحبت می کند حرف علمی ارایه دهد.دانشگاه جایی نیست که دشمن جدول خود را در آن تکمیل کند

وی گفت: سخنران باید مرز خود را با دشمن مشخص کند تا دشمن نتواند از صحبت های او سوء استفاده کند. دانشگاه محلی نیست که دشمن جدول خود را آنجا تکمیل کند.

دانشجو خطاب به معاونین فرهنگی دانشگاه ها گفت: شما باید برای انتخابات برنامه داشته باشید و تلاش کنید یک انتخابات پرشور با حاکمیت عقل و مشارکت حداکثری برگزار شود.

وی ادامه داد: سعی کنید اعتماسازی کنید. دانشجویان باید به شما اعتماد کنند و اگر کوتاهی صورت گرفته جبران کنید تا انتخاباتی پرشور برگزار شود.دانشگاه حرف علمی کاندیدها انتخابات

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها