زمان اختصاص بودجه 91 دانشگاهها و محقق نشدن بودجه مقاوم سازی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   03 بهمن 1391-22 January 2013بازدید 760زمان اختصاص بودجه 91 دانشگاهها و  محقق نشدن بودجه مقاوم سازی


معاون اداری مالی وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری با اشاره به آخرین وضعیت بودجه جاری دانشگاهها در سال جاری، از محقق نشدن بودجه مقاوم سازی دانشگاهها خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از  علی اکبر متکان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره بودجه جاری دانشگاهها گفت: به احتمال زیاد بودجه سه ماهه چهارم دانشگاهها این هفته با قولی که معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری داده حداقل تا 85 درصد پرداخت خواهد شد.

وی از احتمال تجدید نظر در پرداخت رقم بودجه عمرانی دانشگاهها توسط دولت خبر داد.

معاون اداری مالی وزارت علوم تصریح کرد: تاکنون ده ماه از سال را بدون مشکل بودجه ای گذراندیم و اگر هم مشکلی بود نمود آن مشخص می شد، به عنوان مثال رئیس دانشگاه صنعتی شریف بارها اعلام کرد بودجه پژوهشی این دانشگاه پرداخت نشده در حالیکه مبلغ 11 میلیون تومان جدا از بودجه تصویب شده، به این دانشگاه اختصاص یافت.

متکان همچنین درباره وضعیت مقاوم سازی دانشگاهها طی سال جاری، با بیان اینکه در بودجه سال 91 مبلغ 500 میلیارد تومان به شرط تحقق یافتن منابع برای مقاوم سازی دانشگاهها در نظر گرفته شد از محقق نشدن این بودجه خبر داد و گفت: به علت مسائلی که کشور طی سال جاری با آن روبرو بود اختصاص این رقم محقق نشد هر چند پیش از این در تصویب بودجه مذکور قید " اگر منابع محقق شود " ذکر شده بود.

این مقام مسئول در وزارت علوم، با یادآوری این موضوع که فضاهای دانشگاههای کشور به خصوص دانشگاههای دارای 40 تا 50 سال سن نیاز به مقاوم سازی در سازه ها دارند، اظهار داشت: کمیته ای در وزارت علوم برای این امر تشکیل شده که از متخصصان پژوهشگاه بین المللی زلزله در این زمینه کمک گرفتیم.بودجه دانشگاه دانشگاه بودجه مقاوم سازی دانشگاه

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها