رئیس مرکز امور مدرسان دانشگاه علمی کاربردی:نیروی انسانی منبع اقتدار است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   12 بهمن 1391-31 January 2013بازدید 1166

رئیس مرکز امور مدرسان دانشگاه علمی کاربردی:نیروی انسانی منبع اقتدار استرئیس مرکز امور مدرسان دانشگاه علمی کاربردی کشور گفت: هر چقدر منابع طبیعی در کشور وجود داشته باشد اما نیروی انسانی نباشد به اقتدار نخواهیم رسید.


پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار ایرنا، ˈهمایون روحیانˈ روز چهارشنبه در کارگاه آموزش دوره تربیت مدرس مهارت عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی گلستان افزود: با توجه به ضرورت های موجود سعی شده تا دوره های تربیت مدرس در استانها راه اندازی شود.

وی آشنایی با کار و نحوه و سبک کار را یکی از اهداف این دوره تربیت مدرس دانست و افزود: باتوجه به بحث آموزش نیروی انسانی که کمتر توجه شده است این دوره ها تشکیل شده است.

رئیس مرکز امور مدرسان دانشگاه علمی کاربردی کشور یادآور شد: در 23 تا 25 آذر سال جاری اولین دوره تربیت مدرس در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تهران با حضور 700 نفر برگزار شده است.

وی با بیان اینکه به دوره های باز آموزی باید توجه شود، اظهار کرد: به آموزش نیروی انسانی کمتر توجه شده که نتیجه آن را در سال های آینده شاهد خواهیم بود که باید توجه زیادی را نسبت به آن داشت.

در ادامه رئیس دفتر منطقه ˈآی سیسکوˈ در ایران گفت: از سال 1880 توانایی و قابلیت های هر کشور برمنابع آن کشور استوار بوده است.

ˈعباس صدریˈ با بیان اینکه از 30 سال پیش بحث فناوری اطلاعات نرم افزار و سخت افزار مطرح شده است افزود: بهره گیری از قابلیت ها، توانایی از مغز انسان است و مغز توانایی های زیادی دارد که باید از آن استفاده کرد و امروزه قابلیت های دست یابی باید قابلیت های فکری داشته باشد.

وی با تاکید بر اقتصاد پایدار گفت: اقتصاد پایدار اقتصادی مبتنی بر نیروی انسانی توانمند است و تولید منابع انسانی می تواند اقتصاد پایدار را در کشور بوجود اورد .

رئیس دانشگاه جامعه علمی کاربردی گلستان در ادامه این جلسه گفت: با توجه به اهمیت و نقش جایگاه دانشگاه و مراکز آموزش در ارتقا فرهنگ جامعه مدرسان و اساتید نقش مهمی را ایفا می کنند.

ˈحسین مومنیˈ افزود: در راستای سیاست های وزارت علوم ،دانشگاه جامع علمی کاربردی دوره های تربیت مدرس در دانشگاه های مختلف برگزار کرده است.

وی یادآور شد: استان گلستان ششمین یا هفتمین استانی است که این دوره از مهارت های تربیت مدرس را شروع کرده است.

وی بابیان اینکه این دوره از مهارت ها در سه دوره مختلف برگزار خواهد شد یادآور شد: مهارت عمومی 40 ساعته و دو برنامه 35 ساعته تحت عنوان پایه های 1 و 2 است و سه برنامه دیگر برای دوره تخصصی برگزار خواهد شد.
دانشگاه علمی و کاربردی امور مدرسان منبع اقتدار

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها