افتتاح دانشگاه فرهنگیان فارس

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   29 بهمن 1391-17 February 2013بازدید 1044افتتاح  دانشگاه فرهنگیان فارسدر آیینی با حضور تولیت آستان احمدی و محمدی(ع)، نماینده مردم شیراز در مجلس، مسوولان استان فارس و استادان و دانشجویان، دانشگاه فرهنگیان فارس درحرم مطهر احمد بن موسی(ع) افتتاح شد.


پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار ایرنا نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی روز شنبه در آیین افتتاح دانشگاه فرهنگیان فارس در حرم مطهر احمدبن موسی(ع) گفت: کار معلمان مرتبط با انسان و پرورش و انسان سازی است که به همین دلیل قابل ستایش است و باید نهایت تلاش خود را در این زمینه داشته باشید.

محمدحسین ذوالانوار افزود: دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان افرادی هستند که باید جمهوری اسلامی ایران را به مقاصد مورد نظر برسانند.

وی بیان کرد: پیش از این نیز افرادی برای حفظ جمهوری اسلامی جان خود را فدا کردند که امروز میراث شهیدان امانت بزرگی در دست معلمان و دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان است که باید میراث دار خوبی برای شهدا باشیم.

رییس پردیس دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی شیراز نیز گفت: دانشگاه فرهنگیان از دستآوردهای سند تحول بنیادین است که خروجی آن افرادی تربیت یافته الهی، ولای مدار، ایثارگر، فرهیخته، دانا و توانا خواهد بود.

علی افسری اضافه کرد: این ویژگی های خاص که برای دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان تعریف شده مجموعه این دانشگاه را مقدس و از سایر مجموعه های آموزش عالی متمایز می کند.

وی ادامه داد: افرادی که از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل می شوند به واقع معلمانی وارسته با علم و اخلاق هستند که نتیجه کار آنها تحول بنیادین و تعلیم و تربیت دانش آموزان نخبه است.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) نیز در این آیین گفت: ابر قدرت ها و دشمنان اسلام همواره تلاش کردند مسلمانان در جهل ونادانی بمانند که به برکت اسلام و گسترش علم و دانش موجب شد مسلمانان چهره تازه ای در جهان پیدا کنند.

آیت الله سید محمدمهدی دستغیب افزود: موفقیت های دانشمندان مسلمان در جهان پیامدهای مثبتی را برای جهانیان داشت.

وی بیان کرد: خوشبختانه امروز نیز با پیشرفت علم و دانش ایران در جایگاه ویژه ای در دنیا قرار دارد.

دانشگاه فرهنگیان فارس در دو بخش پردیس شهید باهنر و پردیس شهید رجایی دارای 420 دانشجوی دختر در 11 رشته و هزار و 70 دانشجویی پسر در 14 رشته فعالیت می کند که این افراد از اسفند ماه سال جاری تحصیلات خود را در این دانشگاه آغاز می کنند.افتتاح دانشگاه فارس افتتاح دانشگاه فرهنگیان افتتاح دانشگاه فرهنگیان فارس

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها