1.6 درصد دانشجویان شهید کشور در کهگیلویه و بویراحمد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   06 اسفند 1391-24 February 2013بازدید 8461.6 درصد دانشجویان شهید کشور در کهگیلویه و بویراحمد


رئیس بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کهگیلویه و بویراحمد با داشتن کمتر از یک درصد مساحت و جمعیت کشور، 1.6 درصد دانشجویان شهید متعلق به این استان هستند.پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، داریوش مثنوی شامگاه شنبه در مراسم بیستمین یادواره شهدای دانشجوی استان کهگیلویه و بویراحمد با عنوان «از فلوریدا تا فتح‌المبین» گرامیداشت شهید دانشجو هدایت‌الله طیب و 81 شهید دانشجوی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: مرکز آموزش عالی این استان به خصوص دانشگاه علوم پزشکی در برگزاری این یادواره سنگ تمام گذاشتند.

رئیس بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: استان کهگیلویه و بویراحمد یک درصد خاک و جمعیت کشور را به خود اختصاص داده است و اکنون نزدیک به 1.6 دانشجویان کشور متعلق به این استان هستند.

وی خاطرنشان کرد: مراکز آموزش عالی کشور 5 هزار شهید را در راه جمهوری اسلامی تقدیم کردند که بازهم از این تعداد 81 نفر یعنی آمار 1.6 درصدی متعلق به کهگیلویه و بویراحمد است.

مثنوی در ادامه با بیان اینکه در طول سال‌های اولیه انقلاب و در زمان جنگ تنها سه مرکز آموزش عالی در استان فعالیت می‌کرد، افزود: بیشتر دانشجویان جبهه رفته استان در خارج از کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می‌کردند که یکی از آنها شهید هدایت‌الله طیب بود.

وی شهید هدایت‌الله طیب را از مفاخر استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی و تصریح کرد: این شهید بزرگوار همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی در دانشگاه فلوریدای آمریکا مشغول به تحصیل بود.

مثنوی به ذکر روایتی از ایثار و فداکاری شهید هدایت‌الله طیب پرداخت و گفت: در سال پس از پیروزی انقلاب که مردم باید به جمهوری اسلامی رأی می‌دادند، شهید هدایت‌الله طیب در صندوق رأی حاضر در منطقه جورجیای آمریکا از خود فداکاری نشان داد و چون اجازه نداده بودند، صندوق رأی در فلوریدا وجود داشته باشد با پول خود خودرو کرایه کرده بود و دانشجویان را برای رأی دادن به جمهوری اسلامی از فلوریدا به سمت جورجیا رهنمون ساخت.

وی، دلیل نامیدن این یادواره را با نام «از فلوریدا تا فتح‌المبین» به همین دلیل دانست و گفت: شهید طیب و 80 شهید دانشجوی دیگر این استان الگویی جاودانه برای جامعه دانشگاهی استان ما هستند.

رئیس بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه امسال شهید شاخص کهگیلویه و بویراحمد شهید هدایت‌الله طیب نام گرفته است، افزود: سعی ما بر این است که نام این شهید بزرگوار به عنوان شهید شاخص کشور مطرح شود.
دانشجویان شهید دانشجویان شهید کهگیلویه و بویر احمد

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها