استفاده از اساتید مجرب در کرسی‌های آزاد اندیشی از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   12 اسفند 1391-02 March 2013بازدید 790استفاده از اساتید مجرب در کرسی‌های آزاد اندیشی از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبریمسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین گفت: استفاده از اساتید مجرب و متخصص در کرسی‌های آزاد اندیشی موجب افزایش کیفیت برگزاری این کرسی‌ها در دانشگاه‌ها می‌شود.پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، حجت‌الاسلام حسین حیدری در نشست هم‌اندیشی اهداف و بررسی راهکارهای اجرای کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی که در سالن اجتماعات شهید حسن‌پور سپاه صاحب‌الامر (عج) قزوین برگزار شد، اظهار داشت: باید مسئولان مربوط در افزایش کیفیت برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی همت کنند تا این کرسی‌ها در دانشگاه‌ها هدفمندتر برپا شود.

وی با بیان اینکه در برخی مواقع موضوع‌هایی که در کرسی‌های آزاد اندیشی مطرح می‌شود از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است، ابراز داشت: با استفاده از اساتید مجرب و متخصص در موضوع مطرح شده، دانشجویان می‌توانند نتایج مفیدتری از این کرسی‌ها کسب کنند.

نماینده رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با اشاره به اینکه در برخی مواقع موضوع‌های که در کرسی‌های آزاد اندیشی مطرح می‌شود بی‌نتیجه است، عنوان کرد: در این کرسی‌ها باید موضوع‌هایی متنوع و اصولی مطرح شود تا دانشجویان با حضور در این جلسه‌ها نتایج مطلوبی را به دست آورند.

این مسئول اذعان داشت: باید موضوع‌های را در کرسی‌های آزاد اندیشی اولویت‌بندی کرد تا با مطرح کردن مهم‌ترین موضوع ها در این کرسی‌ها به بسیاری از شبهات دانشجویان پاسخ داده شود.

وی با بیان اینکه حضور روانشناس دینی و علمی در کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها لازم است، ابراز داشت: حضور این روانشناسان به جذابیت و مفید بودن موضوع‌های مطرح شده در این کرسی‌ها کمک بسزایی می‌کند بر این اساس مسئولان مربوط باید تلاش کنند تا از حضور آنان استفاده کنند.

نماینده رهبری در دانشگاه آزاد قزوین متذکر شد: باید تلاش کرد تا فضایی در کرسی‌های آزاد اندیشی ایجاد شود که دانشجویان قواعد اساسی در موضوع‌های مطرح شده در این کرسی‌ها را حفظ کنند تا بتوان در پایان مناظره‌ها به نتیجه‌ مطلوبی رسید.اطلاع‌رسانی نتایج کرسی‌های آزاد اندیشی در رسانه‌ها

وی عدم انعکاس کرسی‌های آزاد اندیشی در رسانه‌ها را از مشکلات برگزاری این کرسی‌ها در دانشگاه‌ها عنوان و بیان کرد: باید نتایج برگزاری هر کرسی در دانشگاه‌ها در مجلات،‌ نشریه‌ها و خبرگزاری‌ها به موقع و دقیق اطلاع‌رسانی شود تا اقشار مختلف جامعه از این نتایج استفاده مفید کنند.

نماینده رهبری در دانشگاه آزاد قزوین با بیان اینکه می‌توان از ظرفیت کلاس‌های معارف برای برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی استفاده کرد، متذکر شد: با تحقق این امر بسیاری از شبهات و سئوالات دانشجویان در این کلاس‌ها برطرف می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه راه‌اندازی کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها از تأکیدات مقام معظم رهبری است، متذکر شد: در این راستا باید همه مسئولان مربوط و دانشجویان در برگزاری این کرسی‌ها تلاش مضاعفی کنند تا این کرسی‌ها طبق فرمایش رهبر فرزانه انقلاب برپا شود.دانشگاه دانشجو کرسی آزاد اندیشی کرسی آزاد اندیشی دانشگاه آزاد

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها