تشکر دانشجویان دانشگاه شریف از علامه مصباح یزدی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   19 اسفند 1391-09 March 2013بازدید 876


تشکر دانشجویان دانشگاه شریف از علامه مصباح یزدیانجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شریف در بیانیه‌ای از حضور علامه مصباح یزدی در مراسم بزرگداشت مرحوم آیت‌الله خوشوقت که در این دانشگاه برگزار شد، قدردانی کرد.پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شریف در بیانیه‌ای از حضور علامه مصباح یزدی در مراسم بزرگداشت مرحوم آیت‌الله خوشوقت که روز پنجشنبه در این دانشگاه برگزار شد، قدردانی کرد.

در این بیانیه با تأکید بر اینکه «یکی از وجوه نظام مردم‌سالاری دینی در جمـهوری اسلامی رابطه نزدیک میان مردم، علما و مسئولین است»، آمده است: حضور و جمع این سه در محیط‌های فکری و از جمله دانشجویی فرصت نابـی است بـرای شنیدن تجربیات، برخورد نظرات، ترسیم الگوهای برجسته فکری، مدیریتی و اخلاقی؛ و برونداد این مجموعه تولید فکر و طرحهای نو بر اساس اصول دین اسلام است که در سایه حضور علما بدست می‌آید.

در ادامه بیانیه مذکور تصریح شده است: دانشگاه‌های امروز بیش از هر زمان دیگری به نزدیکی با روحانیت و علما نیازمند است. حضور آیت‌الله مصباح یزدی در دانشگاه صنعتی شریف و سخنان ایشان؛ راهگشای علم و عمل دانشجویان این دانشگاه است. ایشان بعنوان پرچمدار مبارزه با التقاط و تفاسیر منحرف از دین از ابتدای انقلاب مجاهد این مسیر بودند و بدین سبب همواره مورد بغض آن جریان‌ برانداز و منحرف قرار داشتند. سخنان گوهربار ایشان در مسجد دانشگاه صنعتی شریف در توصیف سیره عملی عارف بزرگ آیت‌الله خوشوقت (رحمت‌الله علیه) در تبیین رابطه تقوا، اخلاق، دیانت و سیاست الگوسازی از انسان تراز جمهوری اسلامی بود.

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شریف در پایان بیانیه خود اینگونه از حضور علامه مصباح یزدی در دانشگاه قدردانی کرد: حضرت آیت‌الله؛ انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه صنعتی شریف از جنابعالی به جهت اجابت دعوت دانشجویان و حضور در این دانشگاه کمال تشکر را دارد و امیدوار است این حضور در سایر دانشگاه‌های کشور نیز ادامه پیدا کند.تشکر دانشجویان دانشگاه شریف از علامه یزدی دانشجویان دانشگاه شریف

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها