۱۲ هزار نخبه و استعداد تحصیلی تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   21 اسفند 1391-11 March 2013بازدید 1144۱۲ هزار نخبه و استعداد تحصیلی تحت پوشش بنیاد ملی نخبگانمعاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان گفت: در حال حاضر ۱۲ هزار نخبه و استعداد تحصیلی تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان قرار دارند.
پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حسن حسینی معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان صبح امروز در نشست خبری گفت: 12هزار نخبه و استعداد درخشان تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان قرار دارند که از این تعداد 431 نفر مربوط به دانش‌آموختگان برتر بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: حدود 4500 نفر جزء تحصیلات نظام وظیفه بنیاد ملی نخبگان قرار دارند که از این تعداد 1012 نفر مربوط به سال جاری هستند.

معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به تسهیلات اعطای کمک‌ هزینه تحصیلی به نخبگان و استعدادهای برتر تحت پوشش این بنیاد، گفت: تعداد 4691 نفر از بنیاد ملی نخبگان کمک ‌هزینه تحصیلی دریافت کرده‌اند که 800 نفر از این افراد مربوط به سال 91 بوده‌اند.

حسینی خاطرنشان کرد: دوره‌های پسا دکترا  در بنیاد ملی نخبگان از سال گذشته راه‌اندازی شده است و طی یکسال گذشته 60 نفر در این دوره‌ها پذیرفته شده‌اند.

وی بیان داشت: تسهیلات مسکن با وجود مشکلات سیستم بانکی به 2316 نفر از مشمولین تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان اختصاص یافت که نیمی از این تعداد موفق به دریافت این تسهیلات شده‌اند.

معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: وام ودیعه مسکن 25 میلیون تومانی نیز به 140 نفر از افراد تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان قرار گرفته است.

*آخرین وضعیت اعطای بورس شهید احدی

حسینی گفت: در سال جاری حدود 700 نفر برای بورس شهید احدی بنیاد ملی نخبگان ثبت‌نام کردند که امیدواریم با همکاری وزارت علوم این افراد بتوانند سریع و بی‌دغدغه از این بورس بهره‌مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: بورس شهید احدی برای دوره دکترا است که بنیاد ملی نخبگان این بورس را خارج از آزمون وزارت علوم طراحی کرده است و این بورس شامل افراد دارای افتخار در فعالیت‌های علمی، افراد دارای پویایی تحصیلی و اعضای بنیاد ملی نخبگان است.

معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان بیان داشت: در سال گذشته 600 نفر در بورس شهید احدی ثبت‌نام کردند که 106 نفر به عنوان انتخاب نهایی به دانشگاه‌ها معرفی شدند و دانشگاه‌هایی مانند صنعتی شریف، امیرکبیر و شیراز در پذیرش این افراد همکاری خوبی انجام دادند. اما تعداد بیست نفر از این افراد به دلیل برخی مشکلات هنوز نتوانستند از این بورس استفاده کنند.
استعداد تحصیلی آمار نخبه های کشور نخبگان تحت پوشش بنیاد ملی

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها