معرفی 40 استاد ممتاز در حضور رئیس جمهور و تسهیلات به نخبگان هنری و اساتید

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   22 اسفند 1391-12 March 2013بازدید 815

معرفی 40 استاد ممتاز در حضور رئیس جمهور و تسهیلات به نخبگان هنری و اساتید


معاون امور فرهنگی و جذب امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان از معرفی 40 استاد برجسته و 43 نخبه هنری خبر داد و گفت: سه شنبه با برگزاری مراسمی با حضور رئیس جمهور جوایزی به این نخبگان اهدا خواهد شد.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، دکتر سید حسن حسینی در نشست خبری پیش از ظهر امروز دوشنبه با اشاره به اعطای دومین دوره اعطای جایزه ملی علامه طباطبایی، افزود: این جایزه به اساتید برجسته، محققان و اعضای فرهنگستان‌ها اعطا خواهد شد.

معاون امور فرهنگی و جذب امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه اساتید ممتاز می‌توانند اساتید برجسته دیگر را برای ارزیابی به بنیاد معرفی کنند، اظهار داشت: این روش یک رویه معمول برای انتخاب اساتید ممتاز در دنیا است.

وی با اشاره به روند انتخاب اساتید ممتاز، خاطر نشان کرد: پس از اعلام فراخوان از میان 600 متقاضی پرونده 200 نفر در اختیار بنیاد ملی نخبگان قرار گرفت که از این تعداد 40 نفر برای معرفی و اعطای جایزه انتخاب شدند.

حسینی با بیان اینکه این تعداد استاد در 6 حوزه انتخاب شدند، ادامه داد: این اساتید در حوزه‌های پزشکی، علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی و دامپزشکی انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه در دور اول اعطای این جایزه 30 نفر معرفی شدند، یادآور شد: این تعداد اساتید معرفی شده مشمول تسهیلات بنیاد ملی نخبگان بهره مند می‌‌شوند که از آن جمله می‌توان اعطای اعتبار پژوهشی 50 میلیون تومانی اشاره کرد که در صورت داشتن طرح پژوهشی مشخص از این اعتبارات بهره مند خواهند شد.

حسینی اعطای هزینه‌های دعوت از محققان خارجی به کشور در راستای تعامل محققان داخل با پژوهشگران خارجی را از دیگر تسهیلات نام برد و اضافه کرد: این اساتید امکان بکارگیری 4 دانشجو و محقق پسادکتری را دارند ضمن آنکه کمک هزینه حج عمره و بیمه کامل درمانی از دیگر تسهیلاتی است که بنیاد برای این دسته از نخبگان در نظر گرفته است.

جزئیات جایزه شهید آوینی

معاون امور فرهنگی و جذب امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اعطای جایزه شهید آوینی توضیح داد: آیین نامه حمایت از نخبگان هنری سال گذشته مصوب شد و برای اجرایی شدن این آیین نامه نیاز است تا شاخص‌های روشنی برای انتخاب نخبگان هنری موجود باشد از این رو اقدام به اعطای جایزه شهید آوینی شد.

وی افزود: در این راستا در شورای شناسایی هنری بنیاد ملی نخبگان بر اساس شاخص‌هایی اقدام به انتخاب نخبگان هنری شد.

حسینی از انتخاب 8 نخبه هنری خبر داد و یادآور شد: این افراد در حوزه‌های خط، نگارگری، نمایش، نویسندگی تلویزیونی، مجسمه سازی و فرش انتخاب شدند.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه‌هایی چون سینما و موسیقی نخبه‌ای انتخاب نشده است، گفت: در کنار این 8 نخبه، 35 نخبه هنری جوان نیز معرفی خواهند شد.

حسینی امکان شرکت در نمایشگاه‌های هنری، تاسیس گالری‌های هنری و برگزاری نمایشگاه‌های هنری در خارج کشور را از جمله تسهیلات بنیاد ملی نخبگان برای نخبگان هنری نام برد.

اعطای جایزه به هنرمندان و اساتید ممتاز

معاون امور فرهنگی و جذب امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان به زمان اعطای اولین دوره جایزه شهید آوینی و دومین جایزه ملی علامه طباطبایی اشاره کرد و اظهار داشت: اعطای این جوایز با برگزاری مراسمی در نهاد ریاست اعطا خواهد شد.

به گفته وی این مراسم امروز سه شنبه 22 اسفندماه برگزار می‌شود.

معرفی اساتید ممتاز در حضور رئیس جمهور اساتید ممتاز معرفی اساتید ممتاز

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها