راه‌اندازی دانشگاه بازی سازی رایانه‌ای

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   11 فروردین 1392-31 March 2013بازدید 1282
راه‌اندازی دانشگاه بازی سازی رایانه‌ای


ظرفیت مناسب در جامعه برای تولید بازی رایانه ای فراهم نیست و راه اندازی دانشگاه علمی کاربردی می تواند در رشد علمی دانشجویان گیم مفید باشد.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش تلنا، متین ایزدی مدیر بخش طراحی بازی رایانه ای انستیتوملی بازی سازی راه اندازی انستیتو ملی بازی سازی، مرکز رشد و دانشگاه گیم را در زمینه تربیت نیروی انسانی برای عرصه بازیهای رایانه ای در کشور مهم ارزیابی کرد و افزود: انستیتو ملی بازی سازی و مرکز رشد با توجه به مشکلاتی که داشتند راه را برای تربیت نیروهای انسانی درست انتخاب کرده اند؛ به نحوی که انستیتو ملی بازی سازی توانسته در زمینه ارائه آموزش مناسب به دانش آموخته ها در بخش تئوری موفق عمل کند و مرکز رشد نیز بخش عملی گیم را پوشش دهد.
وی با تاکید براینکه ظرفیت مناسب در جامعه برای تولید بازی رایانه ای فراهم نیست خاطرنشان کرد: نیروهای علاقه مند برای تولید بازی های کوچک (کژوال) می توانند به مرکز رشد مراجعه کرده تا در فضای آموزشی و عملی توان خود را برای تولید بازی رایانه ای ارزیابی کنند.
مدیر مرکز رشد بازی سازی به دانشگاه جامع علمی کاربردی بازی های رایانه ای اشاره کرد و گفت: در زمینه دانشگاه علمی کاربردی این نگرانی وجود دارد که مراجعه کننده به این مرکز یک دید دانشگاهی دارد و صرفا برای دریافت مدرک در دانشگاه علمی کاربردی حضور یابد.
وی ادامه داد: دانشگاه به اندازه یک مرکز کوچک آموزشی مانند انستیتو برای آموزش دانشجو تلاش نمی کند چون ظرفیت مناسبی ندارد.
به گفته مدیر بخش طراحی بازی رایانه ای انستیتوملی بازی سازی، استفاده از تجربیات اساتید انستیتو و مرکز رشد برای تهیه پیش نیاز درسی و نحوه تدریس در دانشگاه علمی کاربردی می تواند در رشد علمی دانشجویان گیم مفید باشد.
ایزدی راه اندازی دانشگاه علمی کاربردی گیم را برای بنیاد ملی بازی های رایانه ای قدمی حساس در شکوفایی استعدادهای پنهان این عرصه دانست و گفت: برای دستیابی به اهداف عالی در این زمینه تامین نیروهای انسانی متخصص نیازمند مدیریت صحیح در این حوزه است.


راه اندازی دانشگاه دانشگاه جدید راه اندازی دانشگاه بازی سازی رایانه ای دانشگاه بازی سازی رایانه ای

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها