دانشگاه تهران 2 استاد ارزشمند خود را از دست داد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   13 فروردین 1392-02 April 2013بازدید 2117

دانشگاه تهران 2 استاد ارزشمند خود را از دست داد

دانشگاه تهران 2 استاد ارزشمند خود را در روزهای ابتدایی سال جدید از دست داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری مهر، مرحوم دکتر علی مهذّب از استادان با سابقه دانشکده های حقوق و الهیات دانشگاه تهران در سن83 سالگی دار فانی را وداع گفت.

مراسم تشییع پیکر وی صبح امروز در بهشت زهرای تهران برگزار شد و مراسم یادبود وی در جمعه 16 فروردین ماه 1392 در مسجد حضرت ابوالفضل تهران (واقع در خیابان شهید خالد اسلامبولی) در ساعت 16:30 الی 18 برگزار می شود.

دکتر مهذب در سال 1308 در همدان و در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد. پس از طی تحصیلات مقدماتی، تحصیلات مذهبی خود را در حوزه های علمیه همدان، کاشان، قم و در نهایت نجف اشرف ادامه داد و موفق به کسب درجه اجتهاد از محضر اساتید آیات عظام ابراهیم نجفی شیرازی، محمد حسین کاشف الغطا و محمد تقی خوانساری گردید.پس از رسیدن به درجه اجتهاد به ایران بازگشت و تحصیلات آکادمیک خود را در دانشکده الهیات آن زمان( معقول و منقول) آغاز کرد. در سال 1337 موفق به دریافت لیسانس و سپس در سال 1343 موفق به دریافت دکترا با درجه ممتاز در رشته منقول شد و پس از آن فعالیت علمی خود را به عنوان هیات علمی دانشکده الهیات و سپس دانشکده حقوق دانشگاه تهران ادامه داد ومدارج علمی را تا درجه استادی پیمود.

وی در کارنامه علمی خود در زمینه فقهی همدرسی با آیات عظام مکارم شیرازی و نوری همدانی و نیز استاد شهید مطهری را دارد. از بنامترین همراهان وی در دانشگاه نیز می توان به شهید دکتر بهشتی ،مرحوم دکتر ابوالقاسم گرجی و دکتر علیرضا فیض اشاره کرد . وی مدتها به عنوان ریاست دپارتمان فقه اسلامی دانشکده حقوق و نیز الهیات دانشگاه تهران ، به تدریس دروس مبانی فقه اسلامی پرداخت و نیز در همراهی با شهید دکتر بهشتی مسئولیت ارزیابی مدارک حوزوی در دانشکده الهیات را به عهده داشت. مهمترین اثر دانشگاهی وی ترجمه شرح لمعه به همراهی دکتر علیرضا فیض است که بارها توسط انتشارات دانشگاه تهران تجدید چاپ شده است.

وی در سال 1374 به دلیل بیماری قلبی بازنشسته شد و به رغم بازگشت به کرسی استادی به علت تشدید بیماری نتوانست به ادامه فعالیت دانشگاهی خود ادامه دهد و پس از سال ها بیماری در نخستین روزهای سال 1392 دار فانی را وداع گفت دکتر غلامرضا اسلامی بیدگلی استاد دانشگاه تهران دار فانی را وداع گفت.

همچنین دکتر غلامرضا اسلامی نیز چند روز گذشته دار فانی را وداع گفتند و مراسم تشییع وی روز گذشته در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.

وی دارای دکتری ‎‏مدیریت امورمالی‏ و کارشناسی ارشد مهندسی صنایع‏ بود. زمینه های تخصصی - تحقیقاتی این استاد دانشگاه تهران شامل مدیریت مالی، مدیریت سرمایه گذاری و اقتصاد مالی می شد.استادان دانشگاه تهران دانشگاه تهران استاد دانشگاه تهران فوت استاد دانشگاه تهران

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها