راه‌اندازی دانشکده دندان‌پزشکی در اردبیل و پیشرفته‌ترین شتاب‌دهنده خطی کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   14 فروردین 1392-03 April 2013بازدید 1016راه‌اندازی دانشکده دندان‌پزشکی در اردبیل و پیشرفته‌ترین شتاب‌دهنده خطی کشور


پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فرهاد پور‌فرضی ظهر امروز در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته سلامت در اردبیل اظهار داشت: قرار است با حضور وزیر بهداشت و درمان طرح‌های افتتاحی هفته سلامت در استان اردبیل به صورت متمرکز به بهره‌برداری برسد که به احتمال قوی این افتتاح‌ها هفته آینده خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: در کنار راه‌اندازی دانشکده دندان‌پزشکی کلینیک ویژه دندان‌پزشکی راه‌اندازی می‌شود و دو مرکز رادیولوژی دیجیتال در بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل و فاطمی این شهر راه‌اندازی خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل یادآور شد: همزمان با هفته سلامت بیمارستان‌های مشگین‌شهر و خلخال نیز به دستگاه‌های سی‌تی‌اسکن مجهز می‌شوند تا از این بابت مشکل خاصی را در مراجعه بیماران شهرهای یاد شده به مرکز استان نداشته باشیم.

پور‌فرضی با یادآوری اینکه در هفته سلامت سه مرکز بهداشتی و درمانی شهری و پنج خانه بهداشت روستایی نیز به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: ما در حال حاضر به استانداردهای لازم در خصوص دایر کردن خانه‌های بهداشت در مراکز روستایی دست یافته‌ایم و هموطنانمان می‌توانند از خدمات متنوع این خانه‌های بهداشت بهره‌مند شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: همزمان با هفته سلامت شاهد کلنگ‌زنی مرکز پیشرفته‌ترین شتاب‌دهنده خطی در کشور در حوزه درمان سرطان خواهیم بود که در سایه فعالیت این مرکز به بیماران خارج از کشور نیز می‌توان ارائه خدمات کرد.

قائم مقام وزیر بهداشت و درمان در استان اردبیل با اعلام اینکه در سال گذشته اقدامات مناسبی را در ارائه خدمات به بیماران خارج از کشور شاهد بودیم، بیان داشت: تمام مراکز ما در ارائه خدمات به مراجعین خارج از کشور آماده بوده به طوری که ما پذیرای هزاران گردشگر و بیماری بودیم که از آن سوی مرزها برای مداوا به مراکز درمانی ما مراجعه داشتند.

پور‌فرضی به فعالیت مرکز آموزش عالی سلامت در مشگین‌شهر اشاره کرد و افزود: در این مرکز در رشته‌های پرستاری و فوریت‌های پزشکی شاهد جذب دانشجو خواهیم بود.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به افزایش 25 درصدی دانشجویان این دانشگاه نسبت به سال‌های گذشته تصریح کرد: هم‌اکنون دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیش از 2 هزار و 500 دانشجو دارد که ما در جذب متخصصان و نیروهای فوق تخصص پیگیری‌های مستمری را انجام می‌دهیم.


راه اندازی دانشکده دندان پزشکی دانشکده دندانپزشکی دانشکده دندان پزشکی در اردبیل

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها