عدم صدور دستور جدید مبنی بر برکناری روسای دانشگاه تربیت مدرس و تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   21 فروردین 1392-10 April 2013بازدید 1040عدم صدور دستور جدید مبنی بر برکناری روسای دانشگاه تربیت مدرس و تهران

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر علوم در دیدار با نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات اعلام کرد دستور جدیدی مبنی بر برکناری دو رئیس دانشگاه تهران و تربیت مدرس از سوی رئیس جمهور ابلاغ نشده است.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر قاسم جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: دکتر حاجی بابایی و دکتر کامران دانشجو وزرای آموزش و پرورش و علوم تحقیقات و فناوری ، عصر روز سه شنبه برای دیدار نوروزی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی حضور یافتند.

وی ادامه داد: در این دید و بازدید اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دغدغه های خود را بیان داشتند و وزرای آموزش و پرورش و علوم تحقیقات و فناوری به دغدغه های مذکور پاسخ دادند.

نماینده مجلس شواری اسلامی افزود: با توجه به سئوالات نمایندگان در زمینه های فضای سیاسی دانشگاه، وضعیت فرهنگی دانشگاه کمک به پژوهشگاه‌ها، اسلامی شدن دانشگاه، تفکیک جنسیتی،  جذب هیات علمی،  وزیر علوم توضیحات لازم را ارایه کرده و اعلام کردند براساس مجموع صحبت هایی که مقام معظم رهبری طی چند سال اخیر داشته اند در مجموع از حوزه دانشگاه راضی بوده اند.

وی افزود: درباره نامه رئیس جمهور به کامران دانشجو در خصوص برکناری روسای دانشگاه‌های تهران و تربیت مدرس هم از وزیر علوم سوال شد و وزیر علوم اعلام کرد، دوماه پیش نامه برکناری روسای دو دانشگاه به صورت دستی به وی ارایه شده بود و وزیر علوم هم توضیحات لازم را در این خصوص به رئیس جمهور ارایه داده و رئیس جمهور نیز دراین زمینه صحبتی نداشتند.

نماینده کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد:  بعد از رسانه‌ای شدن نامه دکتر احمدی نژاد هم ناراحت شده و خواستار برداشتن نامه از روی سایت ها شدند.

وی درباره اینکه آیا برکناری دو رئیس منتفی است گفت: ظاهرا که این گونه است چرا که دکتر کامران دانشجو اعلام کردند من وزیر احمدی نژاد هستم ولی تا الان حکم جدیدی مبنی بر کناری دو رئیس دانشگاه تربیت مدرس و تهران ابلاغ نشده است.


برکناری اساتید دانشگاه برکناری روسای دانشگاه تهران برکناری روسای دانشگاه تربیت مدرس

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها