7 مصوبه جدید آموزشی، دانشجویی و مدیریتی برای دانشگاه علوم پزشکی ایران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   26 فروردین 1392-15 April 2013بازدید 826
7 مصوبه جدید آموزشی، دانشجویی و مدیریتی برای دانشگاه علوم پزشکی ایرانکمیته منتخب تشکیل مجدد دانشگاه علوم پزشکی ایران مصوبات جدیدی در حوزه های مدیریتی، آموزشی و دانشجویی این دانشگاه اتخاذ کرد و به تصویب رساند.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، سومین جلسه کمیته ماده 2 موضوع مصوبه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی 25 فروردین ماه تشکیل شد و پس از بحث و بررسی تصمیماتی در 7 بند اتخاذ شد.

بر اساس این مصوبه پیرو مصوبات قبلی تاکید شد دانشجویان دوره 90-91 پذیرفته شده در دانشگاه علوم پزشکی تهران با مدرک تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل خواهند شد. در جهت تامین فضاهای آموزشی، دانشگاه علوم پزشکی ایران موظف است امکانات لازم را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار دهد.

در ادامه مصوبه 19 فروردین ماه کمیته منتخب و به لحاظ اهمیت موضوع مقرر شد معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه کماکان به صورت مشترک تا تصویب ردیف های بودجه ای و ابلاغ اعتبارات مربوطه انجام وظیفه کند و تغییر و تحول مدیریتی در سطح معاون توسعه مدیریت و مدیر مالی دانشگاه وجود نداشته باشد و جریان منابع در حوزه های مختلف و واحدهای عملیاتی تابعه طبق روال گذشته تداوم یابد.

بر اساس این مصوبه به لحاظ اهمیت تکریم دانشجویان و پرهیز از هرگونه اقدام غیر شایسته تاکید شد معاون دانشجویی- فرهنگی به صورت مشترک انجام وظیفه کند و خدمات فرهنگی رفاهی و خوابگاهی و هزینه تحصیلی کماکان طبق روال گذشته تداوم یابد.

همچنین مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تا اطلاع ثانوی و فراهم آوری تمهیدات لازم در دانشگاه علوم پزشکی ایران نسبت به ارائه خدمات، پرداخت حقوق و مزایای مختلف پرسنلی و فضاهای فیزیکی همکاری و مساعدت لازم را به عمل آورد.

بر اساس بند دیگر این مصوبه تمام تصمیمات متخذه در رابطه با مدیریت مصوبه 18 فروردین شورای گسترش در رابطه با احیا دانشگاه علوم پزشکی ایران صرفاً از طریق کمیته منتخب و صورت جلسه تنظیمی و ابلاغیه های مقام عالی وزارت لازم الاجرا است.

بر اساس بخش دیگر این مصوبه کارگروه های فرعی تخصصی (دانشجویی، آموزشی، پژوهشی، اداری، مالی و بهداشتی، درمانی) ذیل کمیته منتخب اصلی تشکیل شود و گزارشات و پیشنهادات لازم را به کمیته اصلی جهت تصمیم گیری ارسال کنند و مسئولیت تشکیل کارگروه به عهده معاونین مربوطه در وزارتخانه است.

همچنین مقرر شد دانشگاه های علوم پزشکی تهران و ایران ظرفیت های مورد نیاز را با ذکر کد رشته محل تحصیل مجزا در رشته های مختلف حداکثر تا هفته آتی به معاونت آموزشی وزارت اعلام کنند.

مصوبات این جلسه به امضای دکتر محمدحسن طریقت منفرد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر بهرام عین اللهی معاون آموزشی، دکتر سید عباس حسنی معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر محمدرضا منصوری سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکترحسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دکتر مسعود اعتمادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایران رسیده است.


مصوبه های جدید آموزشی مصوبه های آموزشی اخبار دانشجویی

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها