ورود استاد دانشگاه شریف به کشور پس از 16ماه بازداشت در آمریکا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   07 اردیبهشت 1392-27 April 2013بازدید 1008

ورود استاد دانشگاه شریف به کشور پس از 16ماه بازداشت در آمریکا

هواپیمای استاد بازداشت شده دانشگاه صنعتی شریف در فرودگاه بین المللی امام خمینی بر زمین نشست و دکتر عطاردی بعد از 16 ماه بازداشت در آمریکا به کشور بازگشت.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار مهر، دکتر مجتبی عطاردی استاد نیتروالکترونیک دانشگاه صنعتی شریف که حدود یکسال و نیم گذشته به کشور آمریکا سفر کرده بود و در آنجا به جرم حمل تجهیزات آزمایشگاهی بازداشت شده بود، صبح امروز در میان استقبال خانواده، اعضای هیات علمی دانشگاه شریف، معاون پژوهشی وزارت علوم و جمعی از دانشجویان دانشگاه تبرئه شد و به کشور بازگشت.

دکتر محمد مهدی - مسیح نژاد معاون پژوهشی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری گفت: دکتر عطاردی استاد برجسته فنی و مهندسی دانشگاه صعنتی شریف است که علاوه بر تولید علمی و تربیت دانشجویان تخصیلات تکمیلی از کسانی بود که علم را در عمل به کار گرفت و در این زمینه نیز از توانایی های داخل و خارج از کشور استفاده کرد.

وی ادامه داد: دکتر عطاردی در حوزه کاربردی ید طولایی داشت و کارآفرین بود و به دنبال میزنشینی و تاسیس شرکت این حرف ها نبود.

معاون پژوهشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: دکتر عطاردی الگو و مظهر پیشرفت ملت ایران است و برخوردی که اسکتبار با این محقق و محققان صورت داد، نشان می دهد که می خواهد در بین اساتید رعب و وحشت و در فعالیت جامعه علمی اختلال ایجاد کند. اما این کار  نتیجه عکس داشت چرا که در این مدت حجم فعالیت های کاربردی در داخل کشور بسیار توسعه یافته است.

دکتر مسیح نژاد اضافه کرد: آزادی دکتر عطاردی نشان داد که اتهاماتی که به وی وارد کرده اند، اتهامات واهی بود و مورد پسند جامعه بشریت قرار نگرفت.


ورود استاد دانشگاه شریف به کشور استاد دانشگاه بازداشت استاد دانشگاه شریف در امریکا
اخبار روزنامه ها