ارائه منابع علمی و پایان نامه ها دربیست و ششمین نمايشگاه كتاب

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   19 اردیبهشت 1392-09 May 2013بازدید 1199ارائه منابع علمی و پایان نامه ها دربیست و ششمین نمايشگاه كتاب

اطلاعات پايگاه ثبت پايان‌نامه‌ها ‌و رساله هاي تحصيلات تكميلي كشور و پايگاه اطلاعاتي منابع در غرفه پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران در بيست‌ و ششمين نمايشگاه كتاب به صورت آنلاين ارائه مي‌شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از مهر  از بهمن ماه سال 1387 كار ثبت پايان‌ نامه در پايگاه ثبت پايان‌ نامه‌ها ‌و رساله هاي تحصيلات تكميلي كشور آغاز شده و از آن زمان تا پايان سال 91 بيش از 107 هزار پايان‌نامه در اين پايگاه به ثبت رسيده است. از 107 هزار و 804 پايان نامه ثبت شده در پايگاه ثبت پايان‌نامه ها ‌و رساله هاي تحصيلات تكميلي كشور 99 هزار و 949 پايان نامه در مقطع كارشناسي ارشد و 7 هزار و 683 پايان نامه دكترا بوده است.

پايگاه ثبت اطلاعات پايان‌نامه ها و رساله‌هاي تحصيلات تكميلي كشور به منظور ثبت اطلاعات پايان‌نامه‌هاي كارشناسيارشد و رساله‌هاي دكتراي كشور ايجاد شده است.

جمع‌آوري اطلاعات پايان‌نامه‌ها و رساله‌ها در اين پايگاه بصورت برخط و براساس نظام ثبتی است؛ بر همين اساس دانشجويان پس از اتمام مراحل دفاع پايان‌نامه، اطلاعات خود و پايان‌نامه خود را در پايگاه ثبت به نشاني http://thesis.irandoc.ac.ir به همراه نسخه كامل word و pdf درج کرده و كد رهگيري دريافت مي‌كنند، دريافت كد رهگيري به منزله ثبت اطلاعات در پايگاه است و اين كد را جهت انجام امور فارغ التحصيلي به دانشگاه محل تحصيل خود اعلام مي‌كنند.

در مرحله بعد دانشگاه با نام كاربري و كلمه عبور وارد سايت شده و اطلاعات دانشجو را مشاهده كرده و بعد از بررسی موارد ثبت شده، اطلاعات دانشجو و پايان‌نامه را تاييد مي‌كند؛ پس از طي اين مراحل دانشجو مي‌تواند فارغ التحصيل شود.

همچنين، در طول سه سال اجرايي شدن طرح پژوهانه تعداد 4 هزار و 255 عنوان پروپوزال دكترا توسط دانشگاه‌ها و موسسات آموزشي در اين پايگاه تاييد شده است.

علاوه بر اين، علاقه‌مندان مي‌توانند با حضور در غرفه پژوهشگاه در نمايشگاه كتاب، در پايگاه منابع ثبت‌نام کنند؛ اين پايگاه حاوي 550 هزار عنوان مدرك علمي بوده كه اين تعداد شامل 220 هزار عنوان پايان نامه و 15 هزار پایان نامه های ایرانیان خارج از كشور است.

پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران محصولات خود را در نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران عرضه مي کند.


ارائه منابع علمی در نمایشگاه کتاب نمایشگاه کتاب منابع علمی و پایان نامه در نمایشگاه کتاب

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها