تقدیر از 15 استاد نمونه کشور از سوی رئیس جمهور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   19 اردیبهشت 1392-09 May 2013بازدید 1405تقدیر از 15 استاد نمونه کشور از سوی رئیس جمهور


یک مقام مسئول در وزارت علوم اعلام کرد: تقدیر از استادان نمونه کشور هنوز در انتظار اعلام زمان برگزاری مراسم از سوی دفتر ریاست جمهوری است.

پرتال دانشگاهی به نقل از مهدی ایرانمنش در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: پس از بررسیهای صورت گرفته در انتخاب استادان نمونه کشوری برای تجلیل توسط رئیس جمهور، در نهایت 15 استاد نمونه کشوری معرفی شدند.

وی ادامه داد: ممکن است تا زمان تقدیر، تعداد استادان نمونه افزایش یا کاهش یابد.

رئیس مرکز هیأتهای امنا و هیأتهای ممیزه مرکزی وزارت علوم، زمان تقدیر از استادان نمونه کشوری در انتظار تعیین وقت از دفتر رئیس جمهور است و هنوز در این باره زمانی به ما اعلام نشده است.

به گزارش مهر، معیارهایی که برای انتخاب عضو هیات علمی نمونه در نظر گرفته شده شامل حداقل 210 امتیاز برای استاد تمام، حداقل 185 امتیاز برای دانشیار، حداقل 165 امتیاز برای استادیار و حداقل 150 امتیاز برای مربی است.

هیات‌های ممیزه دانشگاه‌ها فعالیت‌های 74 گانه آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، تربیتی و اجرایی اعضای هیات علمی خود را در فرم انتخاب عضو هیات علمی نمونه ثبت و برای وزارت علوم ارسال کرده‌اند و از دانشگاه‌ها خواسته شد تا به ازای هر 100 عضو هیات علمی یک نفر به عنوان هیات علمی نمونه انتخاب شود.

برای انتخاب استاد نمونه 27 شاخص در 4 حوزه آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و تربیتی و همچنین اجرایی در نظر گرفته شده است که کیفیت و پویایی تدریس، بهره گیری از روش‌های مطلوب تدریس، مدیریت مطلوب کلاس‌ها برخی از بخش‌های حوزه آموزشی است که در گزینش استاد نمونه تاثیر دارد.

بخش پژوهش دارای 10 فعالیت است که می‌توان به انجام طرح‌های پژوهشی کاربردی، تولید و بومی سازی دانش، انتشار مقاله و سایر موارد اشاره کرد. همچنین پایبندی به ارزش‌های دینی و فرهنگی، ترغیب تلاش در تقویت خودباوری علمی از جمله فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی است که ملاک انتخاب استاد نمونه کشوری به شمار می آید.

گزینش اعضای هیات علمی از میان گروه‌های علوم انسانی، فنی و مهندسی، هنر و معماری و علوم پایه در 50 دانشگاه کشور صورت گرفت.


تقدیر از اساتید برتر اساتید برتر اساتید برتر دانشگاه ها

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها