همکاری 25 هزار دانشگاهی با شورای نگهبان وزارت کشور در امر انتخابات

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   24 اردیبهشت 1392-14 May 2013بازدید 921
همکاری 25 هزار دانشگاهی با شورای نگهبان وزارت کشور در امر انتخابات


معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جزئیات فعالیت دانشجویان را در شورای نگهبان و وزارت کشور برای حضور در پای صندوقهای رای اعلام کرد و گفت: هم اکنون 25 هزار دانشگاهی به عنوان ناظر و بازرس همکاری می کنند.

پرتال دانشگاهی به نقل از غلامرضا خواجه سروی در نشستی که در خبرگزاری مهر داشت، افزود: در صورتیکه دانشجویان بخواهند در عرصه انتخابات فعالیت داشته باشند این امکان برای آنها مهیا شده است تا در وزارت کشور و شورای نگهبان به عنوان ناظر حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه بهره مندی از توان دانشجویان در شورای نگهبان و وزارت کشور مورد هماهنگی مسئولان استانی قرار گرفته است، ادامه داد: هم اکنون 10 هزار دانشجوی تشکلی در کشور وجود دارد که با احتساب بسیج اساتید، 25 هزار دانشجو و استاد با شورای نگهبان و وزارت کشور به عنوان معتمد و بازرس همچنین ناظر همکاری می‌کنند.

معاون فرهنگی وزارت علوم در خصوص بخشنامه ای که قرار بود برای همکاری جامعه دانشگاهی کشور با شورای نگهبان و وزارت کشور مصوب شود، گفت: وزارت کشور بارها به فرمانداریها و استانداریها دستور داده تا از ظرفیت دانشجویان در این روزها استفاده شود و برای عضویت دانشجویان در بخشهای نظارتی شورای نگهبان و وزارت کشور هیچ گونه شرایطی مورد نیاز نیست و تنها آمادگی و علاقه دانشجویان ملاک فعالیت است، بنابراین دانشجویان می توانند به دفاتر بازرسی و نظارتی شورای نگهبان و وزارت کشور برای ثبت نام مراجعه کنند.

به گفته خواجه سروی، هم اکنون فضای دانشگاهها برای استقبال از انتخابات آماده و درب دانشگاهها به روی تمام کاندیداها باز است.

وی با اشاره به برخی موارد که گفته می شود دانشجویان از برگزاری نشستهای انتخاباتی ترس و واهمه دارند، تصریح کرد: بارها گفته شد دانشگاه امیرکبیر به خاطر سبقه سیاسی که در فعالیتهای انتخاباتی داشته اجازه نمی دهد نشستهای انتخاباتی برگزار شود در حالیکه هم اکنون این دانشگاه یکی از پیشروترین دانشگاهها در برگزاری این نشست است و دانشجویان بدون هیچ ترسی فعالیت می کنند، بنابراین ما در خصوص دانشگاهها هیچ نگرانی نداریم و دوران اینکه کاندیداها برای ورود به دانشگاهها درها را می شکستند به سر آمده است.


همکاری دانشگاه ها در انتخابات همکاری دانشگاه ها با شورای نگهبان در انتخابات اوضاع دانشگاه ها در ایام انتخابات

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها