کوی دانشگاه تهران دیگر کوی 78 و 88 نیست و هیچ بهانه ای برای تنش در دانشگاه وجود ندارد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   30 اردیبهشت 1392-20 May 2013بازدید 1033کوی دانشگاه تهران دیگر کوی 78 و 88 نیست و هیچ بهانه ای برای تنش در دانشگاه وجود ندارد

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه فضای دانشگاهها آرام است و به دور از اغتشاش، گفت: کوی دانشگاه تهران نیز دیگر آن کوی سالهای 78 و 88 نیست.

پرتال دانشگاهی به نقل از غلامرضا خواجه سروی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تدابیری که وزارت علوم و دانشگاهها برای امنیت و آرامش فضای دانشگاهها پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در نظر دارد، اظهار داشت: شرایط سال 88 با هم اکنون خیلی فرق می کرد، در آن زمان این آمادگیها در دانشگاهها نبود و خیلی برنامه نداشتند اما اکنون تمام معاونتهای فرهنگی دانشگاهها در فصل انتخابات رویکرد ایجابی را پیش بینی و طراحی کرده اند.

وی ادامه داد: بارها تاکید کردیم دانشگاهها نباید طوری عمل کنند که برای فردی بهانه ای ایجاد شود، در همین راستا راه تمام بهانه هایی که ممکن است به دست افراد برای ایجاد تشنج در دانشگاهها داده شود، بسته و سلب شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم درباره برخورد دانشگاهها با دانشجویان احتمالی خاطی در ایام انتخابات، تصریح کرد: دانشگاهها مقررات خود را دارند و کمیته انظباطی در چنین شرایطی یعنی استثنائات وارد عمل می شود و با دانشجویان احتمالی خاطی بر اساس مقررات فعلی آیین نامه انضباطی رفتار می شود.

خواجه سروی با بیان اینکه احتمال دارد فضای کشور در زمان انتخابات دو قطبی شود، درباره کوی دانشگاه تهران نیز به مهر گفت: کوی دانشگاه تهران هیچ خطری ندارد، این کوی، کوی دانشگاه تهران سال 78 و 88 نیست و هیچ خطری دانشجویان را تهدید نمی کند، اقدامات فرهنگی زیادی در آنجا صورت گرفته و شرایطش کاملاً فرق کرده است.

وی اضافه کرد: دانشجویان تغییر کرده اند ضمن اینکه شاید آن زمان دستاویزی برای اتفاقات رخ داده، بود اما حالا بهانه ای برای اتفاقات احتمالی نمی بینیم حتی اگر فضای کشور سه قطبی، دو قطبی یا پنج قطبی شود، فکر نکنم اثری در کوی دانشگاه تهران داشته باشد.

معاون فرهنگی وزارت علوم با اشاره به اعتراض طرفداران برخی کاندیداها در سال 88 و ورودشان به دانشگاهها، اظهار داشت: اغتشاشها از خیابانها آغاز می شد و سپس به دانشگاه می کشید، اما در شرایط کنونی فضای آرامی در دانشگاهها وجود دارد و هیچ بهانه ای برای اغتشاش وجود ندارد، فضا در دانشگاهها کاملاً باز است به جز برای اهالی فتنه که همچنان بر مواضع سال 88 خود اصرار دارند.


کوی دانشگاه تهران کوی دانشگاه تنش در دانشگاه اوضاع دانشگاه ها در ایام انتخابات

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها