فعالیت 24 ساعته مشاورین دانشگاه شریف در ایام امتحانات و حضور مشاورین در خوابگاه ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   31 اردیبهشت 1392-21 May 2013بازدید 897فعالیت 24 ساعته مشاورین دانشگاه شریف در ایام امتحانات و حضور مشاورین در خوابگاه ها

مسئول مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شریف با تشریح فعالیت های این مرکز اعلام کرد: با توجه به این مساله که اضطراب امتحان در شب ها بیشتر است، مشاورین در خوابگاه ها حضور یافته و شب ها نیز دانشجویان می توانند از خدمات مشاوره بهره مند شوند.

پرتال دانشگاهی به نقل از متیرا آقاجانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره فعالیت های مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شریف به ویژه در ایام امتحانات گفت: در ایام امتحانات مرکز مشاوره یک سری مطالب در مورد اضطراب امتحان، چگونگی رفع این اضطراب، مهارت مطالعه و اینکه چه کسانی جز خانواده در این ایام می توانند به دانشجو کمک کنند در سایت مرکز مشاوره دانشگاه قرار داده است که دانشجویان می توانند از آن استفاده کنند.

ارایه خدمات مشاوره شبانه در خوابگاه های شریف

وی ادامه داد:  معمولا اضطراب بیشتر شب هنگام به دانشجویان دست می دهد و فکر می کنند نمی توانند درس را برای امتحان آماده کنند و نمی توانند امتحان دهند چون در این مواقع دانشجویان بیشتر به خدمات مشاوره نیاز دارند مشاورها در خوابگاه‌های دانشگاه شب ها نیز حضور داشته و سعی می کنند خمات مشاوره به دانشجویان ارایه کنند تا از این حالت خارج شوند.

مسئول مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شریف تصریح کرد: روزها نیزدانشجویان می توانند به مرکز مشاوره دانشگاه مراجعه کرده و مسایل و مشکلات خود را مطرح کنند.

وی افزود: با توجه به نوع مشکل، رسیدگی به دانشجویان و ارایه خدمات به آن ها هم اولویت بندی می شود دانشجویانی که اضطراب امتحان دارند و یا به صورت اضطراری قصد حذف درس و یا ترم را دارند خیلی سریع به وضعیت آنها رسیدگی می شود.

آقاجانی با بیان اینکه مراجعات حضوری دانشجویان بیش از دیگر نوع مراجعات است، تصریح کرد: بیشتر دانشجویان در ایام امتحانات برای حذف درس، حذف ترم و اضطراب امتحان مراجعه می کنند.

دانشجویان خوابگاهی در اولویت رسیدیگی

مسئول مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شریف بابیان اینکه حدود چهار هزار دانشجو در خوابگاه های دانشگاه شریف حضور دارند تصریح کرد: با توجه به این مساله که مشکلات دانشجویان خوابگاهی دراین ایام نسبت به دانشجویان غیر خوابگاهی با لحاظ کردن این مساله که این دانشجویان دور از خانواده هستند، بیشتر است، رسیدگی به مسایل و مشکلات دانشجویان خوابگاهی در اولویت قرار دارد.

وی افزود: دانشجویان در ایام امتحانات علاوه بر مشاوره حضوری از مشاوره الکترونیکی هم استفاده می کنند.

مسئول مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شریف افزود: مشاوره الکترونیکی دانشگاه فعال است و هر روز بررسی می شود و به مسائل و مشکلاتی که دانشجویان مطرح کرده اند در سریع ترین زمان ممکن پاسخ می دهد.

مشکلات تحصیلی، عاطفی و ازدواج بیشترین دلیل مراجعه به مراکز مشاوره

وی افزود: بیشترین مسایلی که توسط  دانشجویان مطرح می شود مشکلات تحصیلی، مسایل عاطفی و ازدواج است، برخی مواقع با بررسی افت تحصیلی مشخص می شود که دانشجو به عنوان مثال مشکلات روانشناختی هم دارد که وی را به روانشناس بالینی ارجاع می دهیم و اگر به خدمات بیشتر نیاز داشته باشد وی را کمک می کنیم.

آقاجانی تصریح کرد: ما علاقمند هستیم دانشجویان قبل از اینکه دچار افت تحصیلی شوند به مرکز مشاوره مراجعه کنند تا بتوانیم فعالیت های پیشگیرانه انجام دهیم.

وی به اساتید دانشگاه توصیه کرد چون وضعیت دانشجویان در ایام امتحانات حساس است، اساتید به عنوان کسی که بیشترین ارتباط را با دانشجویان دارند می توانند با صحبت های خود به دانشجویان آرامش دهند تا امتحانات خود را به خوبی ارایه دهند، اگر این کار توسط اساتید انجام گیرد شاید دیگر نیاز به مراجعه به مرکز مشاوره نباشد.


فعالیت مشاورین دانشگاه شریف دانشگاه شریف فعالیت 24 ساعته مشاورین دانشگاه شریف حضور مشاورین در خوابگاه ها

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها