سئوالات روسای 10 دانشگاه مادر از رئیس جمهور و از دانشگاه تمدن ساز تا رابطه با صنعت

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   13 خرداد 1392-03 June 2013بازدید 1188

چگونگی پیاده سازی نظام ملی فناوری، اجرایی کردن دانشگاه تمدن ساز، پیاده سازی نقشه جامع علمی کشور، برنامه برای آزاد کردن آموزش عالی از قید دولت از جمله سئوالهایی است که روسای 10 دانشگاه مادر از رئیس جمهورآینده دارند.

پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، در عصر حاضر پیشرفت علمی حرف اول را در دنیا می زند و هر كشوری از لحاظ علمي پیشرفته تر باشد قدرت مانور بیشتری داشته و جايگاه و رتبه اش در سطح جهاني نیز ارتقاء می یابد.

اگر امروزه کشور ایران در مباحث هسته‌ای حرف برای گفتن دارد به دلیل پیشرفت علمی است که در این زمینه داشته و حتی در زمینه دفاعی اینکه استکبار جهانی نمی تواند حرفی برای گفتن در مقابله با کشورمان داشته باشد به واسطه رشدی است که در این زمینه بدست آورده ایم.

با توجه به جایگاه علمی در عصر حاضر و تأثیر گذاری بی نظیر آن بر سایر ابعاد جامعه، در این راستا روسای 10 دانشگاه مادر از رئیس جمهور آینده در زمینه آموزش عالی و میزان توجه وی به علم و فناوری سئوالاتی را مطرح کرده اند.

سئوالات روسای 10 دانشگاه مادر از رئیس جمهور آینده در زمینه آموزش عالی و علم و فناوری

شماره روسای دانشگاه دانشگاه

سئوال روسای 10 دانشگاه از رئیس جمهور آینده

1 دکتر رضا روستا آزاد صنعتی شریف چگونه نظام ملی فناری و نوآوری را درکشور پیاده  کرده و آن را  به پشتوانه اقتصاد دانش بنیان تبدیل می کنید ؟
2 دکتر مجید قاسمی صنعتی خواجه نصیر ادامه ارتباط بین صنعت و دانشگاه و چگونگی انجام آن در مباحث آموزشی و پژوهشی چگونه خواهد بود ؟ بحث بودجه دانشگاه‌ها و امکانات آموزشی و پژوهشی به چه صورت خواهد بود ؟
3 دکتر محمدمهدی طهرانچی شهید بهشتی در راستای پیاده سازی نقشه جامع علمی کشور با توجه با تحریم هایی که دنیای غرب علیه حوزه علم و فناوری اختیار کرده است چه راهکار اجرایی برای تحقق سند چشم انداز در حوزه علم و فناوری دارید؟
4 دکتر محمد اسماعیل گلشن صنعتی اصفهان چه برنامه ای برای رسیدن به دانشگاه تمدن ساز اسلامی دارید ؟
5 دکتر محمد حسین رامشت اصفهان برنامه ای برای انحلال وزارت علوم و آزاد کردن حوزه آموزش عالی از قید دولت مانند برخی از کشورهای پیشرفته دارید؟
6 دکتر محمد موذنی شیراز حمایت از دانشگاه‌ها و توسعه علم و فناری در کشور چگونه خواهد بود؟ چه برنامه ای برای  تامین تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه های مادر دارید؟
7 دکتر حسن مروتی شهید چمران اهواز

در مورد ادامه روند تولید علم و تبدیل دانشگاه‌ها به دانشگاه‌های کار آفرین چه برنامه ای دارید؟

8 دکتر علی‌رضا رضوانی سیستان و بلوچستان در راستای گسترش فناوری نوین و اهتمام به مباحث پژوهشی چه مقدار سرمایه گذاری خواهید داشت ؟
9 دکتر سید محمد میرمحمدی میبدی یزد در رابطه با شرکت های دانش بنیان و حضور فعال اعضای هیات علمی نخبه و پژوهشگر در بخش فناوری چه برنامه ای دارید ؟
10 دکتر جهانشیرامینی کردستان

برای  تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها و همچنین برای اجرایی کردن سند فرهنگی در دانشگاه ها چه برنامه ای دارید؟


از آنجا که ما در تولید علم رشد چشمگیری داشتیم اما در زمینه تبدیل این علم و ایده به محصول مشکلاتی داریم یکی از دغدغه های مهم روسای دانشگاهها همواره پیاده سازی نظام فناوری و تبدیل ایده به محصول است که از دولت آینده نیز انتظار فراهم کردن راهکاری برای عملیاتی کردن آن را دارند.

همچنین با توجه تحریمهایی که علیه کشورمان می شود انجام پژوهش به نفع نیازهای داخل کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مسیر توجه ویژه به شرکتهای دانش بنیان، برقراری ارتباط موثر میان دانشگاه و صنعت حایز اهمیت است.

ایجاد دانشگاه تمدن ساز اسلامی و چگونگی پیاده سازی نقشه جامع علمی کشور از دیگر مواردی بود که روسای دانشگاه‌ها مطرح کرده و دغدغه اجرای آن را دارند.


سوالات دانشگاهیان از رئیس جمهور سوالات روسای دانشگاه از زئیس جمهور

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها