غیرممکن شدن تجمیع دانشگاه خواجه نصیر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   29 خرداد 1392-19 June 2013بازدید 1080غیرممکن شدن تجمیع دانشگاه خواجه نصیر
رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: دیگر بحث تجمیع دانشگاه به صورت یکپارچه غیرممکن خواهد بود، آنچه که در حال حاضر مد نظرما است این است که به سمت تجمیع پردیسی حرکت کنیم.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر مجید قاسمی درگفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین اقدامات در خصوص طرح توسعه دانشگاه خواجه نصیر گفت: طرح تجمیع دانشکده‌های تازه تاسیس و برخی از دانشکده های قدیمی اواسط تیرماه در هیات امنا مطرح می شود و در صورت تایید تمام دانشکده های تازه تاسیس و برخی از دانشکده های دیگر به غیر از مکانیک، برق و عمران مابقی در پردیس شهید رضایی نژاد تجمیع می شوند.

وی درباره افتتاح پردیس شهید رضایی نژاد هم گفت: افتتاح پردیس شهید رضایی نژاد بعد از عید فطر خواهد بود.

رئیس دانشگاه خواجه نصیر در پاسخ به این سئوال که آیا این دانشگاه هم مانند دانشگاه شهیدبهشتی قصد تجمیع با دانشگاه دیگری را ندارد، گفت: طرح تجمیع دانشگاه شهیدبهشتی و دانشگاه شهید عباسپور را باید از نگاه دیگر عنوان کرد.

وی ادامه داد: معضلی که دانشگاه خواجه نصیر دارد، در دانشگاه شهید بهشتی در حال ایجاد شدن است، دانشگاه خواجه نصیر به دنبال این بود که تمام دانشگاه را از پراکندگی خارج کرده و در یک محل تجمیع کند، اما ظاهرا دانشگاه شهید بهشتی به سمتی می رود که پردیس مختلف داشته باشد یک پردیس در اکباتان و یک  پردیس شهید عباسپور در شرق تهران، این را تجمیع نمی نامند این را پردیسی شدن شهید بهشتی می نامند.

قاسمی با بیان اینکه حرکت دانشگاه شهید بهشتی به سمت پردیسی شدن باعث تعجب شده است، تصریح کرد: دلیل این که دانشگاه خواجه نصیر قصد داشت با دانشگاه شهید عباسپور تجمیع شود نزدیک بودن دانشگاه با دانشگاه شهید عباسپور بود چون پردیس عباسپور به پردیس رضایی نژاد نزدیک بود و می توانستند تجمیع شوند.

رئیس دانشگاه خواجه نصیر تاکید کرد: دیگر بحث تجمیع دانشگاه به صورت یکپارچه غیرممکن خواهد بود این مساله را  در هیات امنا دانشگاه هم بیان خواهیم کرد، آنچه که در حال حاضر مد نظرما است این است که به سمت تجمیع پردیسی حرکت کنیم و سه پردیس شهید رضایی نژاد، پردیس ونک و پردیس سید خندان را توسعه دهیم مگر اینکه اتفاق ویژه ای رخ دهد و ما بتوانیم تجمیع را صورت دهیم.

قاسمی افزود: در وزارت علوم مقام عالی وزارت عزمش بر تجمیع دانشگاه خواجه نصیر بود ولی برخی معاونین وی به ویژه یکی از معاونان در انجام نشدن این مساله تلاش کرد تا دانشگاه خواجه نصیر و دانشگاه شهید عباسپور تجمیع نشود. تا زمانی که کل بدنه وزارت علوم با وزیر علوم همراه نشوند مساله تجمیع غیر ممکن خواهد بود.

وی افزود: بالغ بر 80 درصد اساتید دانشگاه خواجه نصیر آمادگی داشتند با دانشگاه شهید عباسپور تجمیع شوند ولی عزم برخی از معاونان وزیر بر تجمیع نبود.

رئیس دانشگاه خواجه نصیر افزود: در آینده اگر عزم دولت جدید بر تجمیع خواجه نصیر بود با تدابیر ویژه این مساله ممکن می شود ولی درحال حاضر برداشت ما این است که تنها راه توسعه دانشگاه خواجه نصیر توسعه سه پردیس آن است.


تجمیع دانشگاه خواجه نصیر نتیجه تجمیع دانشگاه خواجه نصیر

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها