فرهاد دانشجو برای یک دوره 4 ساله رئیس دانشگاه آزاد ماند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   04 تیر 1392-25 June 2013بازدید 1112فرهاد دانشجو برای یک دوره 4 ساله رئیس دانشگاه آزاد ماند
یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره برخی گمانه زنی‌ها در خصوص خداحافظی فرهاد دانشجو از صندلی ریاست دانشگاه آزاد، تاکید کرد: فرهاد دانشجو برای یک دوره 4 ساله رئیس دانشگاه آزاد می‌ماند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، بلافاصله بعد از انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب دولت یازدهم، گمانه زنی‌ها در خصوص کابینه این دولت آغاز شد، در این میان اخباری به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه با قرار گرفتن حسن روحانی در راس شورای عالی انقلاب فرهنگی، ممکن است با طرح مصوباتی در اساسنامه دانشگاه آزاد یا با دست به دست هم دادن عوامل دیگری، تغییراتی در بدنه مدیریتی دانشگاه آزاد به وجود آورد و فرهاد دانشجو که در 8 اسفند 90 حکم ریاستش را از دست برادرش کامران دانشجو وزیر فعلی علوم دریافت کرد، با صندلی ریاست خداحافظی کند.

برخی رسانه‌ها نیز، بیکار ننشسته و گزارش‌های مبنی بر روزهای پایانی مدیریت برادران دانشجو را بر خروجی‌های خود قرار می‌دهند.

در این میان، محمدحسین یادگاری- عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره احتمال خداحافظی فرهاد دانشجو از ریاست دانشگاه آزاد با رفتن احمدی نژاد از شورای عالی انقلاب فرهنگی و آمدن حس روحانی به این شورا، گفت: طبق مصوبه هیأت امنای دانشگاه آزاد، فرهاد دانشجو به مدت 4 سال برای تصدی ریاست این دانشگاه انتخاب شده و برای این دوره حکم ریاستش را دریافت کرده است.

وی ادامه داد: بعد از اتفاقاتی که دو سال گذشته در خصوص تغییر مدیریت دانشگاه آزاد رخ داد و رئیس هیأت امنا حکم فرهاد دانشجو را امضا نکرد، در نهایت آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان رئیس هیأت امنا حکم 4 ساله ریاست دانشجو بر دانشگاه آزاد را امضا کرد.

یادگاری تاکید کرد: فرهاد دانشجو یک دوره کامل بر ریاست دانشگاه آزاد خواهد ماند اما باید دید برای دوره بعد چه تصمیماتی اتخاذ می‌شود.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به این پرسش مهر که ممکن است با حضور رئیس جمهور منتخب در کسوت ریاست شورای عالی انقلاب فرهنگی، تغییراتی در اساسنامه ایجاد یا مصوباتی افزوده شود که ادامه ریاست دانشجو را غیرممکن سازد، تصریح کرد: احتمال رخ داد این اتفاق خیلی کم است زیرا فرهاد دانشجو از سوی رئیس هیأت امنا حکم 4 ساله ریاست دارد.


رئیس دانشگاه آزاد منتخب ریاست دانشگاه آزاد انتخاب ریاست دانشگاه آزاد فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها