مباحث مطرح شده در مراسم سومین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه علوم پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   20 تیر 1392-11 July 2013بازدید 538مباحث مطرح شده در مراسم سومین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه علوم پزشکی


نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علم رفتار انسان را اصلاح می کند گفت: هر قدر علم انسان افزایش یابد، عمل انسان صالح تر می شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از مهر حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد در مراسم سومین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مطالبه قرآن از انسان علم است و انسان اجازه ندارد یک قدم بدون علم و دانش بردارد .

وی با بیان اینکه ما در حوزه دین خط قرمز نداریم و خط قرمز دین علم، دانش و برهان است، ادامه داد: آموزه های دین همه در مسیر علم است و یکی از بهترین راه های شناخت اسلام بررسی احکام آن است.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی به روزه اشاره کرد و افزود: نتیجه روزه که از عبادات استثنایی ما است آراستگی و مجهز شدن به تقو ا است، تقوایی که برای رسیدن به معرفت و علم به کار گرفته می شود.

وی ادامه داد: روزه عبادت الهی، برای افزایش سطح علم انسان است و تقوای انسان را افزایش می دهد و با ایمان و علم صالح است که انسان به قله های کمال دست می یابد .

ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: انسان نباید عمرش را جز در راه ایمان و عمل صالح صرف کند و هر لحظه ای که به افزایش ایمان و عمل صالح بگذرد مفید بوده و مابقی لحظه هایی بوده که انسان را از  کمال باز می دارد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی؛ پشتوانه عمل صالح را علم عنوان کرد و خطاب به اساتید علوم پزشکی گفت: هر قدر در رشته تحصیلی خود به تخصص بالایی دست یابید ثمره این علم در رفتار شما ظهور می یابد و هر قدر علم انسان افزایش یابد عمل انسان، صالح تر می شود.

وی یادآور شد: علم رفتار انسان را اصلاح می کند این دوره به افرادی که دارای مسئولیت هستند کمک می کند و اساتید با حضور در این دوره ها بر غنای آن افزوده اند. امیدوارم این دوره موجب شناخت عمل صالح و گام برداشتن در جهت آن باشد و خروجی آن عمل صالح باشد.


مراسم سومین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه علوم پزشکی مراسم سومین دوره طرح ضیافت اندیشه مراسم طرح ضیافت

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها