رشد مطالبه گری دانشگاهیان در دولت دهم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   23 تیر 1392-14 July 2013بازدید 420رشد مطالبه گری دانشگاهیان در دولت دهم

یک مقام مسئول در نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاهها با اشاره به عملکرد دولت دهم در حوزه آموزش عالی، گفت: مطالبه گری دانشگاهیان در دولت دهم رشد نکرد.

حجت الاسلام مجید قریشی ضمن تبریک به رئیس جمهور منتخب، گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشور به عنوان یک بازو همه توان خود را در  راستای تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی برای همکاری با دولت یازدهم به کار می گیرد.

وی با اشاره به فعالیتهای دولت دهم در زمینه آموزش عالی تصریح کرد: فعالیتهای فراوانی در دولت فعلی برای افزایش کیفیت آموزش عالی کشور صورت گرفت اما تا نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد و امید است با توجه به شعار رئیس جمهور منتخب، اعتدال و امید در میان دانشگاهیان افزایش یابد.

این مقام مسئول در ادامه با انتقاد از عدم رشد مطالبه گری در دانشگاههای کشور، این ضعف را یکی از عیوب دولت دهم برشمرد و خطاب به رئیس جمهور منتخب کشورمان با اشاره به یک جمله حضرت علی(ع) خطاب به مالک اشتر در خصوص انتخاب مدیران شایسته، گفت: حضرت علی(ع) خطاب به مالک اشتر فرمودند: کسانی سرکار آیند که کارهای فراوان آن را زمین گیر و دچار تشتت نشود. هم اکنون که رئیس جمهور منتخب در حال تعیین وزرای کابینه یازدهم است، نگرانی ما بیشتر بابت انتخاب وزرای علوم و بهداشت است و امیدواریم با توجه به روی کار بودن دانشگاهیان در مسندهای مختلف، افراد دارای توانمندیهای مناسب انتخاب شوند.

قریشی با اشاره به نهایی شدن سند اسلامی شدن دانشگاهها و رسیدن آن به صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: هم اکنون که سند اسلامی شدن دانشگاهها به صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است، فرصت خوبی به نظر می رسد تا برنامه ریزیهای مناسبی برای ایجاد یک فضای مناسب در دانشگاهها توسط دولت یازدهم صورت گیرد و نهاد هم با تمام توان با دولت بعدی همکاری کند.

دیدار دانشگاهیان با مقام معظم رهبری

وی هچنین از دیدار دانشگاهیان کشور با مقام معظم رهبری در ماه رمضان خبر داد و گفت: نمایندگان استادان و دانشجویان طی ماه رمضان با مقام معظم رهبری دیدار خواهند کرد، به همین منظور استادان و دانشجویان می توانند سوالات و نظرات خود را در سامانه ای که به همین منظور در سایت مقام معظم رهبری فعال شده، ارسال کنند تا در اختیار نمایندگانشان قرار گیرد و به سمع و نظر مقام معظم رهبری برسد.

دیدار مسئول نهاد با دانشجویان و تشکلها

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، معاون فرهنگی سیاسی نهاد با اشاره به برنامه های این نهاد، اظهار داشت: مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاهها، با روسای دانشگاههای تهرانی، تشکلهای دانشجویی و استادان دیدار و گفتگو خواهد داشت.

برگزاری ازدواج دانشجویی در مهرماه

قریشی در پاسخ به مهر درباره برگزاری جشن ازدواج دانشجویی توسط نهاد رهبری در دانشگاهها، تصریح کرد: به علت کمبود بودجه بسیاری از اقدامات کلان نهاد برای ازدواج دانشجویی برگزار نمی شود، در این زمینه دانشگاهها با بودجه ای که دارند دانشجویان را برای برگزاری کارگاه آموزشی و مراسم معنوی به مشهد مقدس اعزام می کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که در دولت یازدهم، کمکهایی به ازدواجهای دانشجویی نهاد صورت گیرد.

اقدامات ناتمام نهاد در دولت دهم

حجت الاسلام قریشی در خصوص برنامه های نهاد تا پایان دولت دهم، به مهر گفت: اقدامات نهاد بستگی به هیچ دولتی ندارد.


رشد مطالبه گری دانشگاهیان در دولت دهم رشد مطالبه گری دانشگاهیان رشد مطالبه گری دانشگاه ها

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها