نظر وزیر علوم,تحقیقات و قناوری درباره عملکرد خبرگزاری ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   04 امرداد 1392-26 July 2013بازدید 502نظر وزیر علوم,تحقیقات و قناوری درباره عملکرد خبرگزاری ها
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره عملکرد خبرگزاری مهر در حوزه نقد، گفت: خبرگزاری مهر مهربانانه نقد می کند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، کامران دانشجو با حضور در خبرگزاری مهر درباره عملکرد این خبرگزاری در پوشش اخبار و نقد و بررسی مسائل روز، گفت: خوشحالم که در سالگرد تاسیس خبرگزاری مهر خدمت شما رسیدم، امیدوارم این 10 سال بشود 100 سال و با افزوده شدن تجربه، مرتب به خروجی و کیفیت آن هم افزوده شود.

وی ادامه داد: با توجه به گستردگی خبرگزاری مهر، به نظر می رسد مسئولیت مجموعه هم افزایش می یابد؛ من همیشه می گویم خبرگزاریها معمولاً خبر را آنگونه که هست منتقل و بی طرفی خود را رعایت می کنند و خبرگزاری مهر هم از این قاعده مستثنی نیست.

وزیر علوم در این دیدار با تعریفی از بی طرف بودن رسانه ها، گفت: من برای بی طرف بودن رسانه جدای از تعریفی که سایرین دارند، یک تعریف خاص دارم. تعریفم از بی طرفی این نیست که رسانه نسبت به نظام بی طرف باشد، مثل همان تعریفی که برای دانشگاه دارم و می گویم دانشگاه مستقل نباید نسبت به نظام بی طرف باشد.

دانشجو افزود: خبرگزاری بی طرف، خبرگزاری است که جناحی تحلیل نکند، انصاف را رعایت و خبر را همانطور که هست منتقل کند.

وی در خصوص بی طرفی روزنامه ها، تاکید کرد: روزنامه ها بالاخره خبر را با دیدگاه خودشان تحلیل می کنند، شما خبرگزاریها خبر را منتقل می کنید اما روزنامه همان خبر را بر می دارد و لا به لای خبر شما تحلیلی می کند که مطابق با نظر و جهت گیری جناح خودش است.

وزیر علوم در ادامه با بیان اینکه ماموریت روزنامه است که اینطور عمل کند، گفت: روزنامه ها گاهی اوقات انصاف را رعایت می کنند یا نمی کنند، جایی که انصاف را رعایت نمی کنند باید برای آن چاره ای جست، در این مدت احساسم این بود یکی از نقاط ضعف است که وقتی خبرگزاری رسالت خود را در انتقال اخبار انجام می دهد روزنامه تحلیل خود را می نویسد و خبر خبرگزاری را هم در راستای جناح و نگاه سیاسی خود می پیچاند.

دانشجو اضافه کرد: "سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست"، شاید بعضاً در رسانه ها رعایت نمی شود.

وزیر علوم دولت دهم درباره عملکرد خبرگزاری مهر، تاکید کرد: در این مدتی که من در وزارت علوم بودم خبرگزای مهر واقعاً با ما خوب جلو آمده، خوب نقد کرده و وقتی نقد کرده منصفانه عمل کرده است.

وی با اشاره به یکی از سخنان خود درباره خبرگزاری مهر در جلسه ای که با روسای دانشگاههای کشور داشت، یادآوری کرد: من در آن جلسه هم گفتم که خبرگزاری مهر مهربانانه نقد می کند، نقد هم می تواند مهربانانه و منصفانه یا نقدی باشد که جهت دیگری داشته باشد؛ اما جایی هم که باید تعریف می کردید حالت غلو نداشته است.

دانشجو در این باره، گفت: تعریفی که غلو باشد، خواننده آن را می فهمد که خارج از عرف یا تبلیغاتی است.

وی افزود: در جاهایی که نیاز بود ارزشهای انقلاب تعریف شود، به خوبی این تعریف توسط خبرگزاری مهر صورت گرفته است.نظرات وزیر علوم راجع به خبرگزاری ها نظرات وزرا راجع به خبرگزاری ها

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها