بازگشت روسای 2 دانشگاه علامه و صنعتی اصفهان در صورت تصویب طرح

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   12 شهریور 1392-03 September 2013بازدید 1116بازگشت روسای 2 دانشگاه علامه و صنعتی اصفهان در صورت تصویب طرح

طراح طرح تعیین حدود اختیارات سرپرست وزارتخانه ها در مجلس گفت: درصورتی که طرح یک فوریت حدود اختیارات سرپرست وزارتخانه ها رای بیاورد روسای دانشگاه علامه و صنعتی اصفهان نیز برسرکار خود باز خواهند گشت.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر احمد آریایی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تصویب یک فوریت بررسی طرح تعیین حدود اختیارات سرپرست وزارتخانه ها گفت: در صورت رای آوردن، رعایت این طرح در مدتی که دولت روی کار باشد الزامی است.

وی هدف ارایه این طرح را جلوگیری از تصمیمات شتاب زده عنوان کرد و افزود: وقتی فردی سه ماه سرپرست است باید کارهای روزمره و اجرایی مردم را انجام دهد تا کاری روی زمین نماند نه اینکه عزل و نصب کند و تغییر ساختار بدهد، باید کاری هم برای وزیر منتخب بگذارد.

طراح طرح تعیین حدود اختیارات سرپرست وزارتخانه ها در مجلس افزود:  براساس این طرح عزل و نصب و کارهای ساختاری و تغییرات اجرایی تا زمانی که سرپرست فعال است، ممنوع می شود.

وی افزود: چون مجلس نمی تواند بر سرپرست نظارت داشته و باید برای هر مساله ای سراغ رئیس دولت برود و ما نمی خواهیم بین مجلس و دولت تنش به وجود آید ذهن دولت برهم ریزد برای همین این طرح را مطرح کردیم .

نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: باید تفاوتی بین وزیر و سرپرست وجود داشته باشد اگر این طرح رای آورد و تبدیل به قانون شد، از 20 مرداد 92 به بعد تمام تغییراتی که در وزارت خانه ها توسط سرپرست ها رخ داده به حالت قبلی خود باز می گردد.

وی افزود: این فعالیت هایی که توسط سرپرست انجام می شود شائبه کار سیاسی را به وجود می آورد بنابراین سرپرست تعدادی افراد را گزینش کرده و می چیند و وزیر وقتی مستقر شد با یک کار انجام شده مواجه می شود  و تغییری ایجاد نمی کند ولی درصورتی که این قانون رای بیاورد همه تغییرات انجام شده به حالت اولیه باز می گردد.

آریایی نژاد درباره وضعیت روسای دانشگاههای علامه و صنعتی اصفهان هم گفت: درصورتی که این طرح رای بیاورد روسای مذکور نیز برسرکار خود باز خواهند گشت.بازگشت روسای 2 دانشگاه علامه و صنعتی بازگشت روسای دانشگاه علامه روسای دانشگاه صنعتی

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها