استخدام دانشجویان جهت فعالیت در شبکه های اجتماعی اسرائیلی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   11 مهر 1392-03 October 2013بازدید 1042استخدام دانشجویان جهت فعالیت در شبکه های اجتماعی اسرائیلی

استخدام دانشجویان از سوی رژیم اسرائیل برای اهداف تبلیغاتی در شرایطی که این روز‌ها، تحلیلگران غربی همواره از قرار گرفتن رژیم اسرائیل در موضع انزوا به واسطه شکل‌گیری روندهای جدید دیپلماتیک در سطح منطقه سخن می‌گویند، دولتمردان این رژیم تلاش دارند با ‌هر شیوه‌، برای خود نفوذی در عرصه تعاملات جهانی دست و پا کنند.

به گزارش «تابناک»، ‌«آسوشیتدپرس» خبر داده که رژیم اسرائیل به دنبال استخدام دانشجویان دانشگاه‌هاست تا به نیابت از این رژیم‌ پیام‌های هواداری از صهیونیست‌ها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند. البته این کار بدون شناسایی هویت واقعی و وابستگی این افراد انجام می‌گیرد.

به نوشته این خبرگزاری، دفتر نخست وزیری رژیم اسرائیل اعلام کرده به دانشجویانی که حاضر شوند برای مقابله با «اظهارات یهود‌ستیزانه» و «درخواست‌های آنلاین برای منزوی کردن اسرائیل» با این رژیم همکاری کنند، بورسیه تحصیلی داده خواهد شد. بنا بر اعلام این دفتر، پیام‌های این دانشجویان به موازات بیانیه‌های مقامات دولتی تنظیم خواهد شد.

در این بیانیه آمده است: «این یک پروژه پیشگامانه است که با هدف تقویت دیپلماسی ملی اسرائیل و تطبیق ‌آن با تغییرات صورت گرفته در عرصه مصرف اطلاعات تدوین شده است».

یک مقام اسرائیلی نیز گفته، دریافت کنندگان بورسیه آزادند ‌خود را عضو این پروژه معرفی کنند و یا نا‌شناس ‌بمانند.

این مقام اسرائیلی گفت: «هر کسی که به این اقدام باورد دارد، می‌تواند به آن بپیوندد».
وی افزود: قرار است دفتر نخست وزیری، مبلغ ۷۷۸ هزار دلار بودجه به این پروژه اختصاص دهد و «مجمع ملی دانشجویان اسرائیلی» از میان کسانی که خواستار مشارکت در این پروژه هستند، ‌گزینش خواهد کرد.

هرچند این مقام اسرائیلی نخواسته نامش فاش شود، ‌روزنامه «هاآرتص» می‌نویسد: این فرد که مسئول پروژه نیز هست، «دنی سیمن»، از مقامات دیپلماسی عمومی رژیم اسرائیل است که به واسطه انتشار اظهارات ضداسلامی در صفحه فیس‌بوک خود شناخته شده است.

هاآرتص برخی از مطالب توهین‌آمیز این مقام صهیونیست را ‌منتشر کرده است؛ از جمله در یک مورد ‌نوشته که «آیا آغاز روزه ماه رمضان به این معناست که مسلمانان از خوردن یکدیگر در ‌روز خودداری می‌کنند؟». در مطلبی دیگر، وی با ناسزا از یک مقام ارشد فلسطینی یاد می‌کند.

اما آسوشیتدپرس اشاره می‌کند که این گونه اقدامات رژیم اسرائیل در عرصه رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی چیز جدیدی نیست. ارتش این رژیم نیز پیش از این یک واحد «رسانه‌های تعاملی» ایجاد کرده که در آن، شماری از سربازان وظیفه انتقال پیام‌های ارتش در شبکه‌های اجتماعی را بر عهده دارند.
 
این امر بیش از هر چیز بدان سبب است که به باور مقامات اسرائیلی، فضای رسانه‌ای جهانی به شدت به ضرر رژیم اسرائیل و صهیونیست‌هاست.


مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها