جشن ازدواج ۹ دانشجوی ایرانی در باکو

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   17 مهر 1392-09 October 2013بازدید 673جشن ازدواج ۹ دانشجوی ایرانی در باکو

در سالروز ازدواج مولای متقیان و حضرت فاطمه زهرا(س)، جشن ازدواج ۹ زوج دانشجویی ایرانی در دانشگاه‌های جمهوری آذربایجان شب گذشته با حضور نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان، سفیر و مسوولان نهادهای فرهنگی و سیاسی و جمع کثیری از دانشجویان ایرانی در باکو برگزار شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، میرزاجانی دبیر انجمن علمی، فرهنگی و ورزشی دانشجویان ایرانی مقیم جمهوری آذربایجان نیز در این مراسم، گفت: با تاسی از این سنت حسنه با هماهنگی سفیر، نماینده مقام معظم رهبری در جمهوری آذربایجان، رایزن علمی ایران در بلاروس، اکراین و اروپای شرقی و رایزن فرهنگی سفارت ایران در باکو زمینه برگزاری این همایش را در سالروز ازدواج آسمانی مولای متقیان حضرت علی (ع) و بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) برنامه‌ریزی و اجرا شد.

وی افزود: همه ساله از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور، گردهمایی دانشجویان فعال ایرانی خارج از کشور در مشهد مقدس برگزار و بر ضرورت ترویج فرهنگ ازدواج آسان در میان دانشجویان تاکید می‌شود.

مسوول انجمن علمی، فرهنگی و ورزشی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های جمهوری آذربایجان هدف از برگزاری این همایش را ترویج فرهنگ ازدواج آسان و کم هزینه در میان دانشجویان دانست و ابراز امیدواری کرد که این اقدام بتواند در ترویج امر مهم ازدواج آسان در میان دانشجویان موثر واقع شود.

در این مراسم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی اکبر اجاق‌نژاد نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان و محسن پاک آیین سفیر ایران در باکو سخنرانی کردند و با تبریک ازدواج دانشجویان ایرانی و با اشاره به آموزه‌های دین مبین اسلام، ایجاد شرایط آسان برای ازدواج جوانان از سوی خانواده‌ها را ضروری دانستند.

شایان ذکر است، این مراسم با مولودی خوانی جوانان هنرمند، گروه دختران نرگس و گروه پسران فرج از جمهوری آذربایجان همراه بود و در پایان هم هدایایی به زوج‌های تازه وصلت کرده، اهدا شد.


ازدواج دانشجویی ازدواج دانشجویی در دانشگاهها ازدواج دانشجویان ایرانی در باکو

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها