میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شد و تایید انتخاب 6 نفر از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   29 آبان 1392-20 November 2013بازدید 481میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شد و تایید انتخاب 6 نفر از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی

جلسه 739 شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی برگزار شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا به نقل از سایت شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در تشریح مصوبات این جلسه گفت: موضوع انتخاب رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در دستور کار این جلسه بود که طبق اساسنامه این دانشگاه، هیئت امنا باید رئیس پیشنهادی خود را برای تصویب نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه می‌کرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در شهریور جلسه بررسی ریاست دانشگاه را در دستور خود قرار داده بود که سرپرستی دکتر میرزاده به تصویب هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی رسیده بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران تصریح کرد: پس از طرح موضوع ریاست دکتر میرزاده برای دانشگاه آزاد اسلامی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی نکاتی را در ابعاد مختلف شامل دغدغه‌ها، نکات مثبت و قوت و همچنین توقعات خود برای پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه های علمی، آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و.. مطرح کردند و دکتر میرزاده نیز در ادامه جلسه به ارائه برنامه‌های خود پرداخت.

دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شد

دکتر مخبر دزفولی گفت: نهایتا رای گیری برای ریاست دکتر حمید میرزاده برای ریاست دانشگاه آزاد اسلامی به عمل آمد که وی موفق به کسب رای اعتماد اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی شد.

انتخاب حجت الاسلام والمسلمین سید حسین شاهمرادی به عنوان دبیر شورای فرهنگی عمومی کشور

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به انتخاب دبیر جدید شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: حجت الاسلام والمسلمین سید حسین شاهمرادی که با پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شده بود با تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور انتخاب شد.

تایید انتخاب چند نفر از روسای دانشگاه های علوم پزشکی

دکتر مخبر دزفولی همچنین از تایید انتخاب چند نفر از روسای دانشگاه های علوم پزشکی در جلسه امشب شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران گفت: بر این اساس دکتر علی اصغر پیوندی برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر رضا احمدی برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی گناباد، دکتر اسماعیل ندیمی برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، دکتر علی اکبر نصیری برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی زابل، دکتر قاسم جان بابایی برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دکتر علی جعفریان برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران موفق به کسب رای اعتماد از شورای عالی انقلاب فرهنگی شدند.

تصویب اساسنامه "بنیاد بین المللی اسراء"

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به تصویب اساسنامه "بنیاد بین المللی اسراء" با ریاست عالیه آیت الله جوادی آملی اظهار کرد: این بنیاد با هدف تربیت فضلا و مدرسان کارآمد، پاسخگویی به نیازهای تمدنی جهان اسلام و تبیین و ترویج علوم اسلامی به عنوان موسسه‌ای غیرانتفاعی در زمینه علوم قرآنی و وحیانی با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از ابلاغ فعالیت خواهد کرد.

تخصیص سهمیه کنکور برای مناطق محروم و زلزله‌زده

دکتر مخبر دزفولی در انتها گفت: موضوع توجه به مناطق محروم و زلزله‌زده و تخصیص سهمیه برای کنکور سراسری سال آینده دستور دیگر جلسه 739 شورای عالی انقلاب فرهنگی بود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: اختصاص سهمیه پذیرش دانشجو در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر، اختصاص سهمیه به مناطق زلزله زده آذربایجان غربی از مصوبات دیگر جلسه بود.

وی افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال‌های دور به دلیل حساسیت مناطق محروم مورد توجه بوده است و با توجه به زلزله سال گذشته آذربایجان شرقی این سهمیه به مدت پنج سال برای داوطلبان این مناطق در نظر گرفته شده است.

.

میرزاده سوابق کاری میرزاده انتصاب میرازده انتصای قطعی میرزاده

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها