ماجرای حذف شدن "استاد مشاور" در دانشگاه آزاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   30 آبان 1392-21 November 2013بازدید 744ماجرای حذف شدن "استاد مشاور" در دانشگاه آزاد

 گروه حوزه و دانشگاه: ادامه چالشهای وزیر علوم دولت یازدهم و نمایندگان مجلس دهم، عدم برگزاری کلاسهای درس در یک دانشگاه غیردولتی و 7 رای اعتماد شورای عالی انقلاب فرهنگی به روسای دانشگاهها از مهمترین اخبار آموزش عالی در هفته ای که گذشت، به شمار می آیند.

مهر تایید بر سومین رئیس دانشگاه آزاد

پس از کش و قوسهای فراوان و گذشت سه ماه از سرپرستی حمید میرزاده بر دانشگاه آزاد اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی در تازه ترین جلسه ای که برگزار کرد، حمید میرزاده را به عنوان رئیس دانشگاه آزاد تایید کرد.

علاوه بر میرزاده، سرپرست 6 دانشگاه علوم پزشکی کشور نیز از شورای عالی انقلاب فرهنگی اجازه ریاست بر این دانشگاهها را دریافت کردند.

ادامه چالشهای فرجی دانا با مجلسیها

حاشیه های وزارت علوم با مجلسیها هنوز ادامه دارد، پس از پایان کش و قوسهای انتخاب وزیر علوم توسط خانه ملتیها، انتقادات بر سر انتصاب برخی افراد در وزارتخانه آموزش عالی ادامه دارد؛ اعضای کمیسیون آموزش مجلس در هفته ای که گذشت میزبان فرجی دانا برای پاسخ به سوالاتشان بودند اما از پاسخهای وی درباره انتصاب برخی مسئولان قانع نشدند.

از آنجایی که سوال از وزیر علوم ملی شناخته شد، وی به زودی در صحن مجلس پاسخگوی سوالات نمایندگان خواهد بود.

کلاسی که برگزار نشد و مسئولی که تکذیب کرد!

در هفته ای که گذشت دانشجویان موسسه آموزش عالی غیردولتی ادیبان نسبت به عدم برگزاری کلاسهای خود گله کرده اند، این دانشجویان که در یک موسسه غیردولتی هم تحصیل می کنند تاکید می کنند نسبت به عدم سرویس دهی و هزینه های زیادی که برای رفت و آمد به این دانشگاه صرف می کنند، معترض اند.

اما محمودنیا - سرپرست این موسسه غیردولتی، این اخبار اعلام شده توسط دانشجویان را تکذیب و اعلام کرد 99 درصد از کلاسهای درس در موسسه ادیبان برگزار می شود.

حذف استاد مشاور از پایان نامه های ارشد

معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد با صدور بخشنامه ای اعلام کرده که مشاور از پایان نامه های مقطع ارشد حذف شود، این بخشنامه که به تمام مراکز و واحدهای این دانشگاه ابلاغ شده از نیمسال نخست سال تحصیلی جاری عملی شده است.

به جای مشاور، یک داور خارجی که رشته اش مرتبط با موضوع پایان نامه باید باشد جایگزین شده است.

تشکیل یک هیأت برای روسای دانشگاهها

وزارت علوم دولت یازدهم، کاملاً خلاق ظاهر شده است؛ پس از تشکیل کمیته ای برای دانشجویان ستاره دار و بازگرداندن آنان به تحصیل، حال نوبت به تشکیل کمیته ای برای روسای دانشگاههای کشور رسیده است.

به گفته حسین فریدون - مدیر کل دفتر وزارتی این وزارتخانه، کمیته ای متشکل از کارشناسان دانشگاهها برای بررسی احکام روسای دانشگاهها در وزارت علوم شکل گرفته اند، این کمیته موظف است احکام به پایان رسیده روسا و درخواستهای استعفای برخی از این مسئولان را مورد بررسی قرار دهد.

دانشجویان زلزله زده امسال هم سهمیه گرفتند

شورای عالی انقلاب فرهنگی طبق روال هرساله، مصوبه ای برای تخصیص سهمیه کنکور به مناطق زلزله زده دارد.

امسال هم اختصاص سهمیه پذیرش دانشجو در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر، اختصاص سهمیه به مناطق زلزله زده آذربایجان غربی به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

البته به دلیل حساسیت مناطق محروم، این شورا سهمیه کنکور را برای زلزله سال گذشته آذربایجان شرقی به مدت پنج سال، اعلام کرد.

30 تشکل بدون مجوز در دانشگاهها

بر اساس اعلام کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، در راهپیمایی 13 آبان امسال، 30 تشکل دانشجویی بدون مجوز اعلام موجودیت کرده اند. این موضوع به قدری حساس شد که برخی نمایندگان مجلس نسبت به آن واکنش نشان داده و اعلام کردند فرجی دانا باید پاسخگوی این اقدام باشد.حذف استاد مشاور در دانشگاه آزاد حذف استاد مشاوره در دانشگاه استاد مشاوره در دانشگاه چیست؟ نقش استاد مشاوره در دانشگاه آزاد چیست؟

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها