تصاویر و حواشی حضور ظریف در جمع دانشجویان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   14 آذر 1392-05 December 2013بازدید 1691 تصاویر و حواشی حضور ظریف در جمع دانشجویان

دانشجویان در بسیاری از موارد سخنان وزیر امور خارجه کشورمان را با تشویق و سردادن شعارهایی در حمایت از وی، قطع کردند.

حضور محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران که بعدازظهر سه‌شنبه برگزار شد، با حواشی همراهی بود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از :جنوب نیوز، دانشجویان ساعاتی پیش از برگزاری این سخنرانی به مکان برگزاری مراجعه کرده و ازدحام بسیاری در اطراف سالن علامه امینی ایجاد شده بود به‌گونه‌ای که به هنگام برگزاری این سخنرانی، بسیاری از دانشجویان خارج از سالن باقی ماندند.

در داخل سالن نیز بسیاری ایستاده به سخنان وزیر امور خارجه گوش فرا دادند.به هنگام ورود ظریف به داخل سالن، دانشجویان شعار «صلی‌علی محمد، روح مصدق آمد» «درود بر اصلاحات، سلام بر دیپلمات»، «نگاش نکن ظریفه، شش کشور رو حریفه» سر دادند.

به نوشته ایسنا؛ دانشجویان در بسیاری از موارد سخنان وزیر امور خارجه کشورمان را با تشویق و سردادن شعارهایی در حمایت از وی، قطع کردند.

وی پیش از آغاز سخنانش از دانشجویانی که به دلیل کمبود جا نتوانسته بودند بنشینند، عذرخواهی کرد و گفت: امیدوارم عذرخواهی من را قبول کنید که به جای شما دوستان من می‌بایست سرپا می‌ایستادم اما اکنون من در محضر شما نشسته‌ام. در این هنگام حضار با تشویق حمایت خود را اعلام کردند.

سپس وزیر امور خارجه کشورمان در فضای صمیمی به دانشجویانی که به دلیل گرم بودن هوای سالن با کاغذهایی خود را باد می‌زدند، به شوخی گفت: کمی کم‌تر خود را باد بزنید که من بیش از این شرمنده نشوم.


پس از پایان سخنرانی ظریف بسیاری از دانشجویان برای پرسش سوالات خود دست خود را بالا برده بودند، اگرچه زمان سخنرانی به پایان رسیده بود، اما دانشجویان نماینده‌ای را از میان جمع خود انتخاب کردند. این دانشجو گفت: خواسته ما همان است که سخنگوی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران سعی کرد با ایما و اشاره و همان لرزش صدایش بپرسد.

وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به تشکر و قدردانی این دانشجو به شوخی گفت: امیدوارم سوالی که می‌پرسید به گونه‌ای نباشد که من پشیمان شوم.وزیر امور خارجه کشورمان زمانی که حضور پرشور دانشجویان و باقیماندن بسیاری از آن‌ها پشت درهای بسته را دید اعلام کرد که سخنرانی خود را هرچه سریع‌تر به پایان می‌رساند تا دانشجویانی که ایستاده بودند، بیش از این خسته نشوند اما دانشجویان با سر دادن شعار و تشویق، وزیر امور خارجه‌مان را از این تصمیم منصرف کردند.

در پایان سخنرانی فرهاد رهبر رییس دانشگاه تهران به رسم یادبود هدیه‌ای را به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان اعطا کرد.


برخی دانشجویان در واکنش به حضور فرهاد رهبر با خطاب قرار دادن وی با نام کوچک علیهش شعار دادند.
حضور دکتر ظریف در دانشگاه تهران دکتر ظریف در تهران سخنرانی دکترظریف در تهران

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها