بزرگترین ضعف دانشگاه آزاد از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   19 دی 1392-09 January 2014بازدید 882بزرگترین ضعف دانشگاه آزاد از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی
رییس دانشگاه آزاد اسلامی نبود کیفیت لازم در این دانشگاه را یکی از ضعف‌های بزرگ این دانشگاه عنوان کرد و در عین حال گفت: اگر از تمامی رساله‌ها و پایان‌نامه‌های فارغ‌التحصیلان این دانشگاه استفاده شود قطعا ثروت بزرگی برای کشور خواهد بود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از:
دکتر حمید میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی عملکرد بسیار وسیع و مهمی در حوزه توسعه علم ایران داشته است، تاکید کرد: طی 30 سال گذشته کمتر مجموعه‌ای را می‌توان پیدا کرد که در منطقه و خاورمیانه این چنین توسعه پیدا کرده باشد.

وی افزود: بر اساس بررسی‌های من دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است البته دانشگاه‌های بزرگتری نسبت به این دانشگاه وجود دارند اما فعالیت آن‌ها به صورت حضوری نبوده است به عبارت دیگر به طور کلی می‌توان گفت دانشگاه آزاد اسلامی جزو سه دانشگاه پرجمعیت جهان است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه توسعه دانشگاه آزاد اسلامی بیشتر توسعه کمی بوده است، اظهار کرد: میزان تاثیر دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه علمی زیاد بوده اما در توسعه کیفیت علمی ایران و تبدیل علم به ثروت رضایت بخش نبوده است.

میرزاده با بیان اینکه توسعه کیفی دانشگاه ابزارهای گوناگونی دارد، گفت: یکی از ابزارهای آن این است که در ابتدای امر به نیازهای جامعه توجه کنیم و بتوانیم از فرصت‌ها و قابلیت‌هایی که در دست داریم به نحو احسن استفاده کنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: باید بتوانیم سازمان‌ها و نهادهایی را از طرف دانشگاه آزاد اسلامی به وجود بیاوریم که اساتید و دانشجویان بتوانند از آن‌ها استفاده کنند و از این طریق به فعالیت اساتید و دانشجویان تنوع‌ببخشیم.

وی با بیان اینکه نبود کیفیت لازم در دانشگاه آزاد اسلامی یکی از ضعف‌های بزرگ این دانشگاه است،‌ تصریح کرد: در حال حاضر هزینه‌های دانشگاه از شهریه‌هایی که توسط دانشجویان اخذ می‌کند، تامین می‌شود و هیچ توفیقی برای تبدیل علم به ثروت ندارد و این در حالی است که این دانشگاه بیش از چهار میلیون فارغ‌التحصیل دارد که اگر از تمامی رساله‌ها و پایان‌نامه‌های آن‌ها استفاده شود قطعا ثروت بزرگی برای کشور خواهد بود.


دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی ضعف دانشگاه آزاد اسلامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها