انگلیس: بورسیه نداآقاسلطان را بردارید

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   22 امرداد 1389-13 August 2010بازدید 2266


انگلیس: بورسیه نداآقاسلطان را بردارید

در نامه ای که از طریق وزارت خارجه انگلستان براي ریاست دانشگاه اکسفورد ارسال شده است، از آنها تقاضا کرده اند که بورسیه ای که برای تحصیل دانشجویان ایرانی در رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در کالج "کوئینز" آن دانشگاه گشایش یافته است را تعطیل كنند. به گزارش رجانيوز، اين نامه در خصوص علت درخواست لغو اين بورسيه مي‌افزايد: دولت ایران تصور می کند که این بورسیه بنا بر خواست دولت انگلستان ایجاد شده و دولت انگلستان حامی این موضوع است. مخاطب نامه پرفسور "پل مادن" است که در جواب نامه وزارت خارجه انگلستان اعلام کرده که این موضوع برای دانشگاه بسیار اهمیت دارد زیرا دانشگاه آکسفورد از رقابت با دانشگاه‌های دیگر در انگلستان عقب افتاده است. مادن ادامه داده است این اقدام که توسط دو تن از سرمایه داران ایرانی انجام شده است و هزینه تحصیل شش دانشجو را برای اعطای بورسیه به آنها پذیرفته اند كه مطابق قوانین پذیرش بورسیه دانشجویان آن دانشگاه است. وي در جواب گفته است به‌دلیل آنکه مبالغ اخذ شده برای تأسیس بورسیه مطابق قوانین داخلی پذیرش بورسیه دانشگاه است، نمی توانند مبالغ اخذ شده را به صاحبان آن پرداخت كنند و همچنین نمی توانند از قوانین داخلی دانشگاه تبعییت نكنند. بورس تحصيلي موسوم به ندا آقا سلطان سال گذشته پس از ناآرامي‌هاي آشوبگران در دانشگاه آكسفورد انگليس به تصويب رسيد. در عين حال، دولت انگلستان كه دخالت‌هاي آشكاري در حوادث پس از انتخابات داشت و حتي يكي از كارمندان ايراني آن در جريان دادگاه‌هاي سال گذشته محاكمه شد، تلاش دارد، آثار دخالت‌هاي خود را در تاريخ كمرنگ كند و به‌نظر مي‌رسد اين نامه نيز با همين هدف و كاستن از تبعات گستاخي‌هاي دولت لندن در افكار عمومي نگاشته شده است. [ نقل قول این مقاله در سایت/ وبلاگ/ فروم خودتان ] [ نقل قول این مقاله در سایت/ وبلاگ/ فروم خودتان ] برای قرار دادن این مقاله در سایت یا وبلاگ خودتان، کد زیر را در سایت یا وبلاگتان کپی کنید.
انگلیس: بورسیه نداآقاسلطان را بردارید
۱۰ مرداد ۱۳۸۹
در نامه ای که از طریق وزارت خارجه انگلستان براي ریاست دانشگاه اکسفورد ارسال شده است، از آنها تقاضا کرده اند که بورسیه ای که برای تحصیل دانشجویان ایرانی در رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در کالج "کوئینز" آن دانشگاه گشایش یافته است را تعطیل كنند. به گزارش رجانيوز، اين نامه در خصوص علت درخواست لغو اين بورسيه مي‌افزايد: دولت ایران تصور می کند که این بورسیه بنا بر خواست دولت انگلستان ایجاد شده و دولت انگلستان حامی این موضوع است. مخاطب نامه پرفسور "پل مادن" است که در جواب نامه وزارت خارجه انگلستان اعلام کرده که این موضوع برای دانشگاه بسیار اهمیت دارد زیرا دانشگاه آکسفورد از رقابت با دانشگاه‌های دیگر در انگلستان عقب افتاده است. مادن ادامه داده است این اقدام که توسط دو تن از سرمایه داران ایرانی انجام شده است و هزینه تحصیل شش دانشجو را برای اعطای بورسیه به آنها پذیرفته اند كه مطابق قوانین پذیرش بورسیه دانشجویان آن دانشگاه است. وي در جواب گفته است به‌دلیل آنکه مبالغ اخذ شده برای تأسیس بورسیه مطابق قوانین داخلی پذیرش بورسیه دانشگاه است، نمی توانند مبالغ اخذ شده را به صاحبان آن پرداخت كنند و همچنین نمی توانند از قوانین داخلی دانشگاه تبعییت نكنند. بورس تحصيلي موسوم به ندا آقا سلطان سال گذشته پس از ناآرامي‌هاي آشوبگران در دانشگاه آكسفورد انگليس به تصويب رسيد. در عين حال، دولت انگلستان كه دخالت‌هاي آشكاري در حوادث پس از انتخابات داشت و حتي يكي از كارمندان ايراني آن در جريان دادگاه‌هاي سال گذشته محاكمه شد، تلاش دارد، آثار دخالت‌هاي خود را در تاريخ كمرنگ كند و به‌نظر مي‌رسد اين نامه نيز با همين هدف و كاستن از تبعات گستاخي‌هاي دولت لندن در افكار عمومي نگاشته شده است.

© 2010 - الف

پیش نمایش: انگلیس: بورسیه نداآقاسلطان را بردارید ۱۰ مرداد ۱۳۸۹ در نامه ای که از طریق وزارت خارجه انگلستان براي ریاست دانشگاه اکسفورد ارسال شده است، از آنها تقاضا کرده اند که بورسیه ای که برای تحصیل دانشجویان ایرانی در رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در کالج "کوئینز" آن دانشگاه گشایش یافته است را تعطیل كنند. به گزارش رجانيوز، اين نامه در خصوص علت درخواست لغو اين بورسيه مي‌افزايد: دولت ایران تصور می کند که این بورسیه بنا بر خواست دولت انگلستان ایجاد شده و دولت انگلستان حامی این موضوع است. مخاطب نامه پرفسور "پل مادن" است که در جواب نامه وزارت خارجه انگلستان اعلام کرده که این موضوع برای دانشگاه بسیار اهمیت دارد زیرا دانشگاه آکسفورد از رقابت با دانشگاه‌های دیگر در انگلستان عقب افتاده است. مادن ادامه داده است این اقدام که توسط دو تن از سرمایه داران ایرانی انجام شده است و هزینه تحصیل شش دانشجو را برای اعطای بورسیه به آنها پذیرفته اند كه مطابق قوانین پذیرش بورسیه دانشجویان آن دانشگاه است. وي در جواب گفته است به‌دلیل آنکه مبالغ اخذ شده برای تأسیس بورسیه مطابق قوانین داخلی پذیرش بورسیه دانشگاه است، نمی توانند مبالغ اخذ شده را به صاحبان آن پرداخت كنند و همچنین نمی توانند از قوانین داخلی دانشگاه تبعییت نكنند. بورس تحصيلي موسوم به ندا آقا سلطان سال گذشته پس از ناآرامي‌هاي آشوبگران در دانشگاه آكسفورد انگليس به تصويب رسيد. در عين حال، دولت انگلستان كه دخالت‌هاي آشكاري در حوادث پس از انتخابات داشت و حتي يكي از كارمندان ايراني آن در جريان دادگاه‌هاي سال گذشته محاكمه شد، تلاش دارد، آثار دخالت‌هاي خود را در تاريخ كمرنگ كند و به‌نظر مي‌رسد اين نامه نيز با همين هدف و كاستن از تبعات گستاخي‌هاي دولت لندن در افكار عمومي نگاشته شده است.

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها