نشست دانشگاه بين‌المللی اسلامی مالزی برگزار شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   07 اسفند 1389-26 February 2011بازدید 1851


نشست دانشگاه بين‌المللی اسلامی مالزی برگزار شد
گروه انديشه و علم: نشست اساتيد و دانشجويان ايرانی دانشگاه بين‌المللی اسلامی مالزی ( IIUM) روز پنج‌شنبه، پنجم اسفند، در ساختمان مركزی اين دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه جنوب شرق آسيا، اين نشست ساعت 15 تا 17 به وقت محلی روز پنج‌شنبه با حضور رايزن علمی و سرپرست دانشجويان ايرانی در جنوب شرق آسيا، رئيس دانشگاه بين‌المللی اسلامی مالزی، رئيس دانشكده تحصيلات تكميلی و جمعی از مسئولان و مديران اين دانشگاه برگزار شد.

«فاروق رحيمی»، دبير انجمن دانشجويان ايرانی دانشگاه IIUM، در نشست اين دانشگاه ضمن خيرمقدم به حاضران، گزارشی مختصر از برنامه‌ها و فعاليت‌های انجمن ارائه داد و به برگزاری نمايشگاه آثار هنری فضا سازی سوره‌های قرآن كريم با محوريت سوره «عصر» و مشاركت در تشكيل و راه‌اندازی هسته علمی قرآن كريم اشاره كرد.

«محمد العربی»، رئيس دانشگاه بين‌المللی اسلامی مالزی نيز، در ادامه نسبت به گسترش روابط ميان اين دانشگاه و دانشجويان ايرانی و مشاركت هر چه بيشتر آنان در فعاليت‌های علمی ابراز اميدواری كرد.

براساس اين گزارش، «عزيزاله معماريانی»، رايزن علمی و سرپرست دانشجويان ايرانی در جنوب شرق آسيا نيز، طی سخنانی درباره تلاش‌های صورت گرفته در راستای معرفی و افزايش تعداد دانشجويان ايرانی در دانشگاه مربوطه توضيحاتی ارائه داد و به ظرفيت‌های موجود در كشور مالزی در زمينه‌های مختلف علمی اشاره كرد.

وی همچنين با اشاره به چشم‌انداز 1441 كشورهای عضو سازمان كنفرانس اسلامی بر ضرورت تلاش برای برقراری ارتباط علمی بين دو كشور ايران و مالزی به عنوان كشورهای تاثيرگذار در اين سازمان تأكيد كرد.

نشست دانشجويان و اساتيد ايرانی دانشگاه بين‌المللی اسلامی مالزی با پرسش و پاسخ و بيان نظرات و پيشنهادات دانشجويان حاضر پايان يافت.

گفتنی است، در چشم انداز 1441 سازمان كنفرانس اسلامی تاكيد شده است كه كشورهای اسلامی بايد به حدی از تكامل و پيشرفت علمی برسند كه جزء كشورهای پيشرو در زمينه علم و فن‌آوری محسوب شوند.


اخبار روزنامه ها