دانشگاه تبريز به عضويت شوراي دانشگاه هاي بين‌المللي (IUC) مستقر در ترکيه درآمد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   28 فروردین 1390-17 April 2011بازدید 1784


دانشگاه تبريز به عضويت شوراي دانشگاه هاي بين‌المللي (IUC) مستقر در ترکيه درآمد

خبرگزاري موج -
رييس دانشگاه تبريز گفت: به دنبال سفر اخير رييس جمهور ترکيه به تبريز و ديدار اورهان حکمت عزيز رييس و بنيانگذار شوراي دانشگاه­هاي بين المللي با هيات رييسه دانشگاه تبريز، مقدمات عضويت اين دانشگاه در اين شورا فراهم شده بود.

به گزارش موج به نقل از روابط عمومي دانشگاه تبريز، دکتر سيد محمد تقي علوي با بيان اين که شوراي دانشگاه­هاي بين المللي سه قاره آسيا، آفريقا و شبه جزيره بالکان با هدف کمک و پشتيباني براي تقويت آموزش وپژوهش در بخش آموزش عالي، تقويت ارزش­هاي مشترک، خدمت رساني به دانشجويان، اساتيد و محققان دانشگاه­هاي عضو در چارچوب مفاهيم وارزش­هاي مشترک آموزشي و پژوهشي راه اندازي شده است، اظهار داشت: مامويت اصلي اين شورا ايجاد همکاري و ارتباط سازمان و مراکز آموزش عالي در مناطق آسيا، آفريقا و شبه­ جزيره بالکان و ديگر مناطق علاقمند در زمينه­هاي علمي، اجراي پروژ­ه­هاي فني دانشگاهي و آموزش عالي با هدف توسعه ارزشها ومفاهيم مشترک بين­المللي و منطقه­اي در حوزه آموزش عالي است.
رييس دانشگاه تبريز با بيان اينکه نيل به اهداف متنوع آموزش عالي و پاسخگويي به انتظارات متعدد مراکز دانشگاهي صرفا با ايجاد يک ساختار همکاري مشترک شکل مي­گيرد، گفت: تعيين اولويت­ها، مشارکت و تقسيم مسئوليت­ها، تعريف وظايف از ديگر زمينه­هاي فعاليت اين شورا به شمار مي رود.
دکتر علوي با اشاره به ظرفيت-ها وتوانايي­هاي دانشگاه تبريز در بخش­هاي مختلف گفت: دانشگاه تبريز در چارچوب نيازهاي آموزشي و پژوهشي آماده همکاري با دانشگاه­هاي ساير کشورها به ويژه کشورهاي اسلامي در زمينه­هاي مختلف از جمله تبادل دانشجو، استاد، برگزاري همايش­ها، سمينارهاي مشترک و اجراي طرح­هاي تحقيقاتي مي باشد.
وي افزود: دانشگاه تبريز در طول سال­هاي گذشته به واسطه همين پتانسيل­ها با 53 دانشگاه خارجي قرارداد همکاري داشته و به عنوان تنها دانشگاه دولتي از جمهوري اسلامي ايران در هيات اجرايي اتحاديه دانشگاه­هاي جهان (IAU) نيز عضويت داشته است.
اين گزارش حاکي است اورهان حکمت عزيز در ديدار اخير خود با هيات رييسه دانشگاه تبريز خواستار گسترش ارتباطات ميان دانشگاه­هاي کشور ترکيه با اين دانشگاه شده بود.


دانشگاه تبريز عضويت شوراي دانشگاه بين‌المللي (IUC) ترکيه
اخبار روزنامه ها