دانشگاه تبریز عضو شورای دانشگاههای بین المللی مستقر در ترکیه شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   29 فروردین 1390-18 April 2011بازدید 2351


رئیس دانشگاه تبریز از به عضویت درآمدن این دانشگاه در شورای دانشگاه­های بین المللی مستقر در ترکیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدتقی علوی - رئیس دانشگاه تبریز با اعلام این خبر گفت: شورای دانشگاه­های بین المللی سه قاره آسیا، آفریقا و شبه جزیره بالکان با هدف کمک و پشتیبانی برای تقویت آموزش و پژوهش در بخش آموزش عالی، تقویت ارزش­های مشترک، خدمت رسانی به دانشجویان، اساتید و محققان دانشگاه­های عضو در چارچوب مفاهیم و ارزش­های مشترک آموزشی و پژوهشی راه اندازی شده است.

وی افزود: ماموریت اصلی این شورا ایجاد همکاری و ارتباط سازمان و مراکز آموزش عالی در مناطق آسیا، آفریقا و شبه­ جزیره بالکان و دیگر مناطق علاقمند در زمینه­های علمی، اجرای پروژ­ه­های فنی دانشگاهی و آموزش عالی با هدف توسعه ارزشها و مفاهیم مشترک بین­المللی و منطقه­ای در حوزه آموزش عالی است.

رئیس دانشگاه تبریز با بیان اینکه نیل به اهداف متنوع آموزش عالی و پاسخگویی به انتظارات متعدد مراکز دانشگاهی تنها با ایجاد یک ساختار همکاری مشترک شکل می­گیرد، گفت: تعیین اولویت­ها، مشارکت و تقسیم مسئولیت­ها، تعریف وظایف از دیگر زمینه­های فعالیت این شورا  به شمار می رود.

علوی با اشاره به ظرفیتها وتوانایی­های دانشگاه تبریز در بخش­های مختلف،افزود: دانشگاه تبریز در چارچوب نیازهای آموزشی و پژوهشی آماده همکاری با دانشگاه­های سایر کشورها به ویژه کشورهای اسلامی در زمینه­های مختلف از جمله تبادل دانشجو، استاد، برگزاری همایش­ها، سمینارهای مشترک و اجرای طرح­های تحقیقاتی است.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه تبریز در طول سال­های گذشته به واسطه همین پتانسیل­ها با 53 دانشگاه خارجی قرارداد همکاری داشته و به عنوان تنها دانشگاه دولتی از جمهوری اسلامی ایران در هیئت اجرایی اتحادیه دانشگاه­های جهان (IAU) نیز عضویت داشته است.

اورهان حکمت عزیز - رئیس و بنیانگذار شورای دانشگاه­های بین المللی در دیدار اخیر خود با هیئت رئیسه دانشگاه تبریز خواستار گسترش ارتباطات میان دانشگاه­های کشور ترکیه با این دانشگاه شده بود.


دانشگاه تبریز دانشگاههای بین المللی
اخبار روزنامه ها