برگزاري دوره مشترك واحد بين‌الملل دانشگاه اميركبير با دانشگاه آلمان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   06 تیر 1390-27 June 2011بازدید 4654واحد بين‌الملل دانشگاه صنعتي اميركبير در مقطع كارشناسي ارشد، دوره مشترك MBEng با دانشگاه Steinbeis آلمان برگزار مي‌كند.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، دانشگاه Steinbeis بزرگترين دانشگاه خصوصي آلمان است که توسط دولت آلمان اعتبارسنجي شده و داراي اعتبار بين‌المللي از طريق FIBAA است.

اين دانشگاه داراي تجارب طولاني مدت در زمينه آموزش و ايجاد ارتباط بين صنعت و دانشگاه است و در اين دانشگاه 850 متخصص داراي همکاري نزديک با صنعت و دانشگاه هستند و ارتباط دانشجويان و اساتيد براساس شبکه بين‌المللي بوده و کليه کشورهاي عضو شبکه در اين شبکه ارتباطي با يکديگر مرتبطند.

بنابراين گزارش، شرايط پذيرش دانشجو در اين دوره به گونه‌ايست كه دانشجويان دوره بايستي حداقل دو سال تجربه کاري داشته و به زبان انگليسي تسلط کافي داشته باشند، شاغل بوده و از سلامت جسماني کامل برخوردار باشند، همچنين اين دانشجويان بايد جهت اعزام به آلمان داراي عدم سوء پيشينه باشند و مدرکشان کارشناسي باشد.

به گزارش ايسنا، درپايان اين دوره، دو مدرک تحصيلي معتبر يکي از دانشگاه صنعتي اميرکبير و ديگري از دانشگاه Steinbeis آلمان به دانشجويان اعطاء ميگردد.

هزينه دوره نيز شامل؛ شهريه تحصيلي حدود 15هز‌ار يورو، هزينه رفت و برگشت به آلمان و هزينه اقامت در آلمان به مدت 12 روز (حدود 2400 يورو) مي‌باشد.

شرايط ورود به دوره دارا بودن مدرك كارشناسي از دانشگاه‌هاي معتبر در يكي از رشته‌هاي مهندسي، دارا بودن حداقل 2 سال سابق كار، اشتغال به كار در يك سازمان يا شركت شناخته شده و پذيرفته شدن در آزمون ورودي و مصاحبه است.

بر اساس اين گزارش، ثبت‌نام اين دوره از روز دوشنبه 30خرداد آغاز شده و تا روز چهارشنبه 15تير ماه ادامه دارد و آزمون كتبي ورودي آن در روز پنجشنبه 23تير، اعلام نتايج و تعيين افراد قبول شده در دور اول شنبه 22مرداد ماه و اعلام نتايج 19 شهريور خواهد بود.

زمان توزيع كارت روز سه شنبه و چهار شنبه 21 و 22تير ماه از ساعت 9صبح الي 14 مي‌باشد و آزمون روز پنجشنبه 23تير ماه ساعت 10 صبح برگزار مي‌شود.

افرادي كه محل آزمون آنها در واحدهاي ماهشهر و بندرعباس است بايد جهت دريافت كارت صبح روز پنجشنبه 23تير ساعت8 صبح به واحدهاي مربوطه مراجعه كنند.


واحد بين‌الملل دانشگاه اميركبير با دانشگاه آلمان
اخبار روزنامه ها